Ekonomi

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır? Bankalar için emekli aylığı alan kişilere özel olarak sunulan çeşitli krediler bulunmaktadır. Bu bankalardan birisi olan Ziraat Bankası emeklilik kredisi nasıl alınır çokça kişi tarafından merak edilmektedir.

Ziraat bankası devlet destekli bankalardan birisi olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle emekli müşterilerine sunduğu bazı özellikler sayesinde düzenli olarak emekli aylığı alan kişiler için de ziraat bankası birebirdir. Burada yer alan Ziraat Bankasında sunulan kredi desteğinden yararlanmak isteyen emekliler Ziraat Bankası emekli aylığı nasıl alınır? Sorusunu merak etmektedir. Bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

 Ziraat Bankası’nın Emekliler İçin Sunduğu Destekler

  • Banka emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almayı taahhüt eden kişilere emekli maaşı promosyonu uygulaması sağlamaktadır.
  • Ziraat Bankası ATM’leri aynı zamanda emekli maaşını tek seferde çekmeyi sağlar. Burada emekliler, günlük para çekme limiti olmadan emekli maaşlarını çekebilmektedir.
  • Maaş ödemelerine göre Ziraat Bankası oldukça uygun faiz ve kredi desteği sunmaktadır.
  • Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almak isteyen emekliler için hesap işletim ücreti bulunmaz.
  • Ziraat Bankası aynı zamanda emekli müşterileri için de konut ve taşıt kredisi olarak Emeklinin Artısı ürününü de sunmaktadır. Bu nedenle oldukça uygun fiyatlı faizlerle kredi çekebilmeniz mümkündür.
  • Ziraat Bankası tarafından sunulan geniş şubelerinin yanı sıra birçok yerde kurulan ATM’ler sayesinde emekli maaşınız ile ilgili işlemleri her zaman her yerde yapabilmek mümkündür.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası emekli kredi başvurusu yapmak için banka tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası emekli kredi başvurusu yapmak için yapmanız gereken internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile başvuru yapabilmektir. Burada aşağıdaki belgeler istenir

Emeklilik belgesi,

Kimlik belgesi,

İkametgah belgesi,

Son 6 ayda çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Emekli maaşını zaten Ziraat Bankası’ndan alan kişiler içinde yalnızca nüfus cüzdanları ile bankaya başvurabilmektedirler. Bu durumda kredisi onaylanan emekliler müşterilerin çektikleri kredi tutarının yanı sıra banka hesap kartına hızlı bir şekilde ödeme yapılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu