Güzellik

Yüzümdeki Benleri Nasıl Aldırabilirim?

Vücudun çeşitli bölgelerinde olan benler bazı insanlar için rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır. Bunlardan biri de yüzdeki benler olarak bilinmektedir.

Yüz bölgesindeki benler dış görünüş üzerinde önemli etkiler meydana getirmektedir. Özellikle benin büyüklüğü fazlaysa bu durum insanlar rahatsız etmekte ve ben aldırılmak istenmektedir. Bu durumda ise yüzümdeki benleri nasıl aldırabilirim sorusu akıllara gelmektedir. Bunun için tıbbi müdahale yapılmakta olup işlemin işinde uzman hekimle tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşlem yapılacak olan bölge yüz olacağından dolayı yapılacak küçük bir yanlış kişinin dış görünümünü doğrudan etkilemektedir.

Yüzdeki Benler Nasıl Aldırılır?

Yüzdeki benleri aldırmak için genel cerrahi ve cildiye bölümlerine gidilmesi gerekir. İki bölüm için de uygulanan teknikler birbirinden farklılık göstermektedir. Genel cerrahi bölümünde lazer, elektro koter, radyo frekans gibi teknik cihazlarla işlem yapılmaktadır. Cildiye bölümünde ise genellikle krio adı verilen dondurma yöntemi uygulanmaktadır.

Lazerle ben tedavisi için benin yüzeysel olması önemlidir. Lazerin hiçbir şekilde iz bırakmaması bu yöntemin daha sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Eğer ben ciltten kabarık şekilde ise bu durumda elektro koter ve radyo frekans yöntemleri daha uygun olmaktadır. Bu yöntemler uygulanırken benler buharlaştırma ile yok edilmektedir. Beş dakikada uygulanan bu yöntemden kesin sonuç elde edilmektedir.

Yüzdeki Benleri Aldırma

Cildiye uzmanları tarafından en çok uygulanan yöntem krio ile benleri aldırma yöntemidir. Bu yöntem azot gazı ve karbondioksit ile uygulanmaktadır. İşlem esnasında cilt eksi doksan dereceye kadar dondurulmaktadır. Daha sonra cildin protein değeri düşmekte ve yanık benzeri şekilde çürüyerek düşmektedir. İşlem için tek seans yeterli olmayıp iki ya da üç seans olarak tamamlanmaktadır. Çukurluk kalmaması adına işlem esnasında son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu