Diyet

Yüz Zayıflaması Nedir? Yüzü Zayıflatmak Mümkün Müdür?

Yüz zayıflaması nedir? Yüzü zayıflatmak mümkün müdür? Tüm kadınların en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Yüzü zayıflatmak mümkün müdür sorusuna farklı cevaplar bulunmaktadır.

Yüz zayıflaması nedir? Yüzü zayıflatmak mümkün müdür? sorusu genel olarak bütün kadınların en fazla soruduğu ve merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bunda dolayı kalım ve kilolu bir yüze sahip olan kişiler bu alanda çok fazla araştırmalar yapmaktadır. Yapılan araştırmalar sonrasında pek çok farklı yöntemler ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları istenilen olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olurken bazılar istenilen olumlu etkileri vermez. İşte doğru yapılması durumunda etkili olan yüzden kilo verme yöntemleri şunlardır;

Doğru Nefes Almak

Yüzden kilo vermek için ilk olarak üç defa doğru şekilde nefes alınmalıdır. Doğru nefes almak havanın burnundan alınıp ağızdan verilmesi ile olmaktadır. Derin derin nefes alınmasından sonra yanaklar iyice şişirilerek kaşlar yukarı kaldırılmalıdır. Bu işlemleri yaparken gözlerin yerinden fırlayacak şekilde bir hisse kapılmak normal olacaktır. Yanaklar mümkün olduğunca zorlanmalı ve 10 saniye bu şekilde beklenmelidir. Ardından nefes bırakılmalı ve bu hareket 30 saniyeden 3 defa yapılmalıdır.

Dudakların Gülümseme Pozisyonu Alınması

Gamzeleri olan kişiler dudakların gülümseme pozisyonuna getirilirken iyice zorlaması gerekmektedir. Parmaklar ile elmacık kemiklerinden tutup yanlara doğru dudakların gerilecek şekilde çekilmesi gerekir. Ağız içinde yer alan tüm dişler görünmeli. 10 saniye bekledikten sonra bırakılmalı ve bu işlemler 30 saniyeden 3 set yapılması gerekir.

Elmacık Kemiklere Dikkat Edilmeli

Elmacık kemiklerin yukarıya kaldırılması için çalışılmalıdır. Bunu yapabilmek için bol bol gülümsemek yeterli olacaktır. Böylece yüzden zayıflamak mümkün olacak ve istenilen yüz hatlarına kavuşma şansına sahip olunabilir.

Yüzden Kilo Vermek İçin Son Adım

Pek çok farklı yöntemler ile yüz kilolarından şikayet eden kişiler istenilen olumlu sonucu alınmaya çalışılmaktadır. Bundan dolayı verilen yöntemler en doğru şekilde yapılması halinde istenilen etkileri almak mümkün olmaktadır. Yüzden zayıflama yöntemleri içinde en son adım olarak emme hareketi bulunmaktadır. Parmak, bir meyve ya da sebzeyi 10 dakika süre boyunca devamlı olarak emilmesi gerekmektedir. Bu işlem düzenli olarak yapılması halinde istenilen sonuçlar alınabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu