Teknoloji

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür? 

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür? Whatsapp telefon tarihi yanlış hatası uygulama kullanıcılarının karşılaşabildiği bir sorundur. Cihazınızdan ve uygulamanın kendisinden dolayı bu durum yaşanabilir.

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür? Whatsapp uygulama telefon tarihi yanlış hatası çözümü için size önerilen her ne ise bunu takip etmeli ve aşamalı bir şekilde yapmalısınız.

Cihaz Arızalarında Saat Hataları

Telefonunuzda çarpma, kart zararı veya diğer nedenlerle bir hasar oluştuysa saatle alakalı bağlantı hatası olabilir. Whatsapp’ın size önerdiği durumdan önce cihazınızın kendi çalışır durumunu kontrol etmeniz daha önemlidir. Saat hataları çok nadir durumlarda yaşandığı için mekanizmanın dijital bölümü hasar görmüş olabilir.

Senkronize Olup Olmadığının Kontrolü

Telefonunuzun arama bölümünde saat yazarak dilim bölümünü görmelisiniz. Senkronize olmayan saatlerde bulunduğunuz saat dilimine göre ilerleme sağlanabilir. Türkiye için İstanbul veya Bağdat saat dilimleri tercih edilmektedir. Tarih ve saat ayarları bölümlerinden ekrandaki yönlendirmelerle telefonunuzun saatini yeniden oluşturmuş olursunuz.

Cihazın kendisindeki temel bilgiler uygulamalarla bağlantılı olarak senkronize biçimde çalışmaktadır. Cihazda saat dilimi ayarı yapmanızın ardından yeniden başlatmayı unutmayınız.

Başka Birinin Saati Değiştirmesi

Telefonunuz başka birinin saat değişimi ile karşı karşıya kaldıysa bu olasılığa karşı kontrollerinizi yapabilirsiniz. Akıllı telefon saat ayarı yaparken yeni düzelteceğiniz saat için internetten doğru saat kaçsa bunu girebilirsiniz. Yeni düzenleme ardından tekrar cihaz kapanır açılır ve Whatsapp uygulaması kullanılmaya devam edilir.

Whatsapp Uygulama Güncellemesi

Whatsapp uygulama güncellemesi yapmak gerekebilir. Eski sürümlerde uygulama saat hatası ekrana çıkarabiliyor. Yeni sürüm güncellemesi için uygulamanın kendi içindeki güncelleme kısmına bakabilirsiniz. Buradan bir sonuç alamadıysanız WhatsApp ‘ı mağazadan  yeniden yükleyebilirsiniz.

Google Play Store girişi ardından Whatsapp yazarak karşınıza çıkan uygulamayı indirebilirsiniz. Güncelle ve kaldır butonunu gördüğünüzde en yeni versiyon telefonunuza eklenebilir.

Whatsapp ‘ı Yeniden Yükleme

Farklı bir işlem olarak Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.  Güncellemeye rağmen devam eden sorunlarda Whatsapp yükleme işlemi yapılabilir. Mesajlarınızı kaybetmek istemiyorsanız yedekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını kullanırken daha farklı bir durumla karşılaştığınızda ayarlar bölümünden yardım merkezine sorularınızı aktarabilirsiniz.   Soru cevapla uygulama çözümlerini değerlendirebilirsiniz. Yaşadığınız sorunun ekran görüntüsü alınabilir, gönderilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu