Teknoloji

WhatsApp Kullanıcıları için Büyük Tehlike

 

Son günlerde WhatsApp kullanıcılarına gelen yeni sürüm ile ilgili mesajların gerçeği yansıtmadığı ve büyük bir virüs tehlikesi taşıdığı açıklandı.

WhatsApp günümüzden en çok kullanılan ve en popüler internet mesajlaşma uygulamasıdır. Günümüzde bu uygulama o kadar yaygınlaşmış durumdadır ki artık akıllı telefonlarında WhatsApp uygulaması olmayan kişi neredeyse kalmamış durumdadır. Bu uygulamanın bu denli yaygınlaşmış olması kötü niyetli kişilerin amaçlarına ulaşmak için WhatsApp uygulaması kullanmasını ortaya çıkarmıştır.

Özellikle yurt dışında oldukça yaygın olarak telefonların WhatsApp uygulamasına gelen mesaj WhatsApp kullanıcıları için büyük tehlike oluşturmaktadır. Kaynağı bilinmeyen ve telefonlara virüs bulaştıran bu mesaja karşı WhatsApp kullanıcılarının son derece dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Sahte WhatsApp Gold mesajı

Bu mesajın dünya genelinde bu derece hızlı yayılması ev ağına oldukça fazla kişiyi düşürmesinin altında ise mesajda yazan WhatsApp Gold sürümünden bahsedilmedir. Bu ibare oldukça fazla dikkat çekmekteki birçok kişi gelen mesajın içeriği görmek için tıklamaktadır. Ama gerçekten WhatsApp tarafından yapılan böyle bir yeni sürüm çalışması bulunmamaktadır.  Ve bu tamamen kişilerin dikkatini çekerek virüsün telefona ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Gelen bu sahte mesaj ile birlikte telefona bulaşan virüs sonucu kişilerin kişisel bilgilerinin çalınması ve aşırı mobil kullanımı gibi etkileri görülmüştür. Ve bu virüsten etkilenen kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu virüs telefonda gözle görülür değişiklikler yapmasa bile arka planda odlukça büyük sorunlar doğurabilecek faaliyetler yaptığı saptanmıştır.

Uzmanlar WhatsApp Gold sürümü ile ilgili bir mesaj geldiğinde kesinlikle okunmandan silinmesi gerektiğini ve mümkünse telefona format atılması gerektiğini konusunda fikir birliğine varmışlardır. Şuan itibari ile hangi ülkelerin ve ne kadar kişinin bu virüsten etkilendiği açıklanmasa da alınan bilgiler sayının giderek arttığını ve insanların bu sebeple çok büyük mağduriyet yaşadıkları yönündedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu