Yaşam

Uyurgezerlerin Başlarına Gelen Tuhaf Olaylar

Uyurgezerlik çok sık görülen bir rahatsızlık olmasa da bu tür sorunu olan kişilerde oldukça problemlere yol açan bir durumdur. Günümüzde tıp alanında kesin bir çözümü olmaması sebebi ile bu tür sorunu olan kişilerin özellikle uyku yerlerine oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir.

Özelikle bu kişilerin uyudukları yerlerdeki güvenlik önlemler diğer kişilerce oldukça iyi bir şekilde alınmalıdır. Çünkü bu kişiler uykuları esnasında kapı ve pencereleri de açma gibi eğilimler gösterebilmektedirler. Uyurgezerlik problemi yüzünde ölümle sonuçlanan birçok vaka olmuştur. Bundan dolayı güvenlik bu tür konularda en öncelikli konu durumundadır.

Uyurgezerlerin Başına Gelen Garip Olaylar

Avustralya’da yaşanan bir olayda; uyurgezer kadının eşi her gün evde kullanılmış prezervatifler bulmaktadır. Fakat bu duruma uzun bir süre anlam veremeyen koca bir gün eşini takip eder ve o gece karısın birlikteyken yakalıyor. Eşi ise ısrarla hiçbir şey hatırlamadığını ifade etmesi üzerine eşini çok seven koca bir doktora giderek durumu anlatıyor. Yapılan incelemeler kadının doğru söylediğini gösterdi. Uyurgezer kadın meğerse aylardır gece yarısı kalkıp, giyinip sokağa çıkıp rastgele ve bilinç cinsel birliktelik yaşıyormuş.

Kahramanımız Anna Ryan’ın hikâyesi biraz daha farklı. Bayan Anna kiloları ile sürekli sorunu olan bir bayandı ve sürekli diyetler yapmaktaydı. Yaptığı onca diyete ve sıkı spor programlarına rağmen kilo vermek bir yana kilo alması diyetisyeninin dikkati çekmiştir. Bu durum eşinin onu bir gece takip etmesi ile açığa kavuştu. Çünkü genç kadın uykusunda kalkıp dolaptaki yemekleri yemenin yanı sıra ocakta yemek bile yapmaktaydı.

New Yorklu müzisyen Dion McGregor ise hayatındaki en yaratıcı bestelerini uykuda yapmaktaydı. Tabi kimsenin bu durumdan haberi yoktur. Ta ki bir arkadaşının onu uykusunda beste yaparken yakalayana dek devam etti. Daha sonra uykusundaki besteleri kayıt altına alınan müzisyen bunlarla ilgili bir albüm bile çıkarmış durumdadır. Uyurgezerlerin başlarına gelen tuhaf olaylardan birkaç tanesi bu şekildedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu