Güzellik

Transparan Pudra Nedir? Nasıl Yapılır?

Transparan Pudra Nedir? Nasıl Yapılır? Transparan pudra yapımı özellikle kadınlar tarafından çok merak edilen ve ön plana çıkan konular arasında yer alır.

Transparan Pudra Nedir? Nasıl Yapılır? Transparan pudra yapma işlemi için doğal yöntemler ön plana çıkar. Özellikle hassas ciltli olan bireyler için tamamen doğal bileşenlerden meydana gelen yöntemler burada ön plana çıkar. Transparan pudra yapımı için kimyasal ve sağlıksız ürün kullanımı söz konusu olmaz. Burada tamamen doğal özlere sahip olan ürün kullanımı ön plana çıkar. Evde kendinizin yapmış olduğu bu pudralar sizlere doğal yollarla da yardımcı olur. Özellikle alerjik açıdan en ufak bir yan etki durumu bu tür pudralarda karşınıza çıkmaz.

Transparan Pudra Yapmak

Transparan pudra yapmak için öncelikle birkaç malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu malzemeler şunlardır;

  • Mısır unu
  • Kırmızı kil veya toz kakao
  • Yeşil kil
  • Eski bir pudra kokusu

Tüm bu malzemeler doğal pudra yapımı için gerekli olan malzemelerdir. Bu malzemeler ile sağlıklı bir şekilde pudra yapıp kullanabilirsiniz. Özellikle mısır unu pudraya rengini veren bir malzemedir. Mısır unu ve diğer bileşenler ile sağlıklı bir pudra yapımına hazır olabilirsiniz. Bu tür malzemeler ile cilde zarar verme gibi bir durum da asla söz konusu olmaz. Hassas bir cilde sahipseniz eğer bu pudra malzemeleri ile anında ve sağlıklı bir şekilde pudra yapmaya başlayabilirsiniz. Bu malzemeler ile cildiniz de beslenir.

Pudranın Hazırlanışı

Pudranın hazırlanışı için öncelikle her malzeme eksiksiz olmalı. Daha sonra ise her malzeme topak olmayacak şekilde iyice ezilmiş olmalı. Malzemelerden bir tutam alarak karıştırıp bir süre bekletebilirsiniz. Sağlıklı pudra yapmak için bu malzemeler yeterlidir. Malzemeleri bir müddet karıştırıp beklettikten sonra da kutusuna koyup anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu malzemeler eşliğinde oldukça sağlıklı ve hoş kokuya sahip olan bir pudra elde edebilirsiniz. Üstelik bu yolla çok para verip kalitesiz bir pudra almaktan da kaçınmış olursunuz. Cildiniz için de en iyi pudraya bu şekilde sahip olmanız artık mümkün. Transparan pudra yaparak hem güzel bir görünüm hem de sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu