Güzellik

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Tırnak

Tırnak

İnsanlar  için en önemli yapıdır aslında tırnaklar. Tabi ki diğer organlar gibi değeri hastalanınca bilinir. “Tırnak mantarı” başta olmak üzere tırnak hastalıkları da oldukça zor hastalıklardır. Gerek “tırnak mantarı” gerekse de tırnak batması hastalıkları çekenin bileceği hastalıklardır. Ne var ki tırnak bakımı denildiğinde insanların ilk  aklına genelde tırnak boyama, oje ve sonrası bakımlar gelir. Bu yazımızda ise sizlere tırnak bakımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tırnak Bakımı

Özellikle tırnaklarını ojeleyen ve ardından asetonla tırnaklarını temizleyen kadınlar tırnak uzatırken yapılarında kırılma ve bozulma görürler, tırnak bakımı bu noktada oldukça önem kazanır. Kırılmayan, uzun ve bakımlı tırnakları her insan ister. Ancak bunun içinde her aşamada çok dikkatli davranılması gerekmektedir.                                                                                 Tırnak yapısı keratinden oluşur, bu keratin tabaka dış etkilerden dolayı incelebilir, oksidayona uğrayabilir ki asetonlar bunu sağlayan en önemli maddelerdir. Bu durumdan kaçınmak için mineral ve vitaminlerden faydalanmamız gerekir.

Nasıl Hızlı Tırnak Uzatılır?

Tırnakların daha hızlı uzamasını sağlayacak bu ürünü özellikle kütüküllerin olduğu bölgelere ve tırnak diplerine sürmemiz gerekir. Bu uygulamayı günde en az bir sefer yapmak yeterli olur.

  • 10 ml keratin
  • 10 ml kükürt
  • 10 ml B5 vitamini

Bu vitamin, protein ve mineralleri karıştırdıktan sonra akşamları tırnak diplerine çok az miktarda bir  kulak çubuğu yardımıyla sürebiliriz.

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnakların kırılmasını engellemek için yapılacak bakım tırnaklardan ojeyi sildikten sonra uygulanmalıdır. Aynı zamanda bakımı sabah ve akşam yapmak faydalı olacaktır.

  • 10 ml B5 vitamini
  • 10 ml e vitamini
  • 10 ml c vitaminli yağ

Bu maddeleri karıştırdıktan sonra iyice çalkalamak gerekir. Her uygulamadan önce bir çubuk yardımıyla tarifi iyice karıştırıp öyle kullanmak etkili olacaktır. Bu tarifin tırnaklara  uygulandıktan sonra tırnak kırılması sorununun tarih olduğunu görebiliriz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu