Güzellik

Süt Maskesiyle Saç Düzleştirme

Doğal bir şekilde süt maskesiyle saç düzeleştirme yönteminin olduğunu biliyor muydunuz? Elektrikli saç düzleştiriciler saçların düzleşmesi esnasında saçlara uyguladıkları ısı nedeni ile saçların yanmasına ve yıpranmasına neden olurlar.

Bir müddet sonra saçlar canlılığını yitirir ve saçların uç kısımları çalı gibi sert bir yapıda olur ve güzel görünmez. Fakat süt maskesi ile saçlarınızı düzleştirirken hem saçlarınızın yıpranmasına karşı önlem alırsınız hem de saçlarınızın beslenmesini sağlarsınız.

Süt Maskesiyle Saç Düzleştirme 1Süt İle Saç Düzleştirme

Temin edilen bazı malzemeler ile süt ile saç düzleştirme işlemine girilir. Süt, su, bal muz, sprey şişesi, bone veya streç film ve tarak gibi az ve masrafsız olan malzemeler maske yapımı öncesinde temin edilmesi gereken malzemelerdir. Süt ile saç düzleştirmek kulağa pek de aşina olmayan bir durumdur.

Ancak elektrikli saç düzleştiricileri ile karşılaştırıldığında saçlar için çok daha faydalı olduğu görülür. Çeyrek bardak süt, çeyrek bardak su, iki çorba kaşığı bal, yarım muz ile saç düzleştirici karışım elde edilir. Bu karışımın metoduna göre saçlara uygulanması istenilen görüntülere sahip olunmasını sağlayacaktır.

Süt İle Saç Düzleştirme Nasıl Olur

Bu uygulamayı daha önce duymayanlar meraklarını gidermek için süt ile saç düzleştirme nasıl olur konusuna oldukça ilgili yaklaşıyorlar. Muz ile suyun iyice karıştırılması sağlanır. Çırpıcı ile akıcı bir kıvam alana dek çırpılır. Karışımın içerisine bal ile süt eklenir ve tekrardan karıştırılması gerekir. Elde edilen bu karışım bir sprey şişesine doldurulur.

Sprey şişesine koyulan bu karışım saçlara püskürtülmelidir. Saç diplerinden uç kısımlara kadar bu sıvı tamamen saçlara yedirilmelidir. Dairesel hareketler ile saç diplerine bu karışım iyice yedirilmelidir. Ardından tarak ile saçlar taranmalıdır. Bone veya streç film ile saçlar sarılmalı ve 25 dakika beklenmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu