Moda

Slip Elbiselerin Yükselişi 

İngilizce’de slip kaygan, kaymak anlamlarında kullanılıyor. Bu ipucunu kullanarak moda camiasında slip türü elbiselerin insanın üstünden kayıp gidecekmiş duran kıyafetler için kullanıldığı tahmin edilebilir. Gerçekten de slip elbiseler düz kesim, vücutta bol duran, askılı ve V yaka elbiselerdir. Karşı çıkanlar olsa bile düz veya çiçekli modelleriyle askılı elbiseler kadınların içindeki özgür ruhu göstermenin bir örneği oluyor. Bu yaz da slip elbiselerin yükselişi devam edecek. 

Bu elbiseler dökümlü bir görünüş veriyor ve rahat bir giyimi anlatıyor. Moda trendi ise askılı olan bu ince elbiseyle birlikte içine basit bir body giymek. Zıt renkler tercih ediliyor. Örneğin siyah bir slip elbisenin içine beyaz ve kısa kollu bir body giyerek hatta ayağınıza da siyah botlarınızı geçirerek sokak modasına tam olarak uygun hale gelebilirsiniz. Pek çok ünlü bu kombini denerken görüntülendi. Büyük küpelerle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Düz Renkler Revaçta Değil

Slip elbiselerin yükselişi içinde sadece düz renkli olanların hakimiyeti yok. Pastel tonlar, çiçekli desenler, etek uçlarındaki asimetrik kesim gibi tercihlerle bu model çeşitlenebilir. Özellikle çiçekli bir slip elbise yaklaşan bahar havasını kıyafetinize taşıyacaktır. Kaliteli bir askılı elbiseyi uygun topuklu ayakkabı ve zarif bir çanta ile birlikte davetlerde bile kullanabilirsiniz.

Kate Moss Stilleri

Bu moda 1990’lı yıllarda ünlü manken Kate Moss ile birlikte akla gelirdi. Son derece zayıf olmasıyla tanınan Moss slip – dress tarzı elbiseleri çok severdi, slip elbiselerin yükselişi onunla başladı. Günümüzde slip elbiseler saten, dantel gibi ayrıntılarla süsleniyor. Bazı blog yazarları bu elbiseleri özellikle dantelli oldukları zaman geceliğe benzetiyorlar ama uygun kombinlerle, örneğin üzerine alınan hafif bir ceketle rahatlıkla kullanılabilir. Desen faktörünün içe giyilen body veya gömlekte olması gene bu moda yazarları tarafından öğütlenen bir biçim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu