Güzellik

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin Öneriler Nelerdir?

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin Öneriler Nelerdir? Sivilcelerin görünümü hiç kimse sevmez. Özellikle büyük ve çok kırmızı sivilcelerden kimse hoşlanmaz. Peki, sivilceler nasıl kamufle edilebilir?

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin İlk Önerler Nelerdir? Eğer sivilcelerini kamufle etmek istiyorsanız cildinizi oldukça temiz tutmanız gereklidir. Cilt temizlendikçe sivilcelerin oluşturduğu kızarıklık ve şişlikte azalma olur. Çünkü sivilceler üzerinde ölü deri barındırır. Ölü derinin sivilce üzerinden gitmemesi o sivilcen daha da kötü görünmesine sebep olur. Bu yüzden cildinizi özellikle sivilce olan yerleri mutlaka düzgünce temizleyin.

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin İkinci Öneri

Birçok sivilce kızarıklık ile beraberinde şişme sorunu da ortaya çıkarır. Eğer sivilcenizi etkili bir şekilde kamufle etmek istiyorsanız bu öneri de buz kullanmanız gerekecek. Buz soğuk olduğu için kan dolaşımını arttırır. Sivilce bölgesinde kan dolaşımının artması kızarıklık sorununu azaltır. Ayrıca buz sivilceli bölgenin şişliğinin inmesine de yardımcı olur. Böylelikle sivilcelerinizi kamufle edebilirsiniz.

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin Üçüncü Öneri

Sivilcenizin üzerinde fazla sayıda mikrop ve yağ bulunmaktadır. Bu mikrop ve yağlar sivilcenin çok daha belirgin olmasına sebep olur. Sivilcenizi kamufle etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntem karbonatlı su yöntemidir. Karbonat içinde bulundurduğu maddeler sayesinde sivilceler üzerinde anti bakteriyel özellik göstermektedir. Sivilcelerinizin üzerine su ile ıslatıp hafif bir hamur kıvamına getirdiğiniz karbonatı sürün. İki ila üç dakika sivilcenin üzerinde tuttuktan sonra yüzünüzü yıkayın. Hem kızarıklık gidecek hem de sivilcenizin rengi solacaktır. Fakat eğer cildiniz hassas bir cilde sahip ise sivilceyi kamufle etmek için karbonat kullanmayın. Hassas ve kuru bir cilt üzerinde karbonat daha fazla kızarıklık oluşmasına neden olur.

Sivilceleri Kamufle Etmek İçin Dördüncü Öneri

Eğer sivilcenizi makyaj ile kamufle etmek istiyorsanız önce cildinizi yıkayın. Sivilceler şiş ise buz uygulayın. Buzu bir peçete yardımı ile sivilceli bölgeye birkaç dakika tutun. Daha sonra cildinizi hafif nemlendirin. Sivilcelerin üzerine ilk olarak pudra sürün. Pudrayı sürerken aşırıya kaçmayın. Pudra sürdükten sonra kontür setiniz var ise pembe ve yeşil kontür renklerini sivilcelerin üzerine sürün. Eğer kontür seti yok ise pudradan sonra ten renginizle aynı tonda kapatıcıyı sivilcenin üzerine sürün. Kapatıcıdan sonra fondöteninizi de sürün. Bir peçete yardımı ile cildinizi silmeden sadece tampon yaparak fazla makyaj ürününü cildinizden uzaklaştırın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu