Güzellik

Silikon Taktırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Silikon taktırırken nelere dikkat edilmeli? sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor.  Silikon ameliyatları, Göğüs silikonları, Silikon çeşitleri nelerdir?

Silikon taktırırken nelere dikkat edilmeli? Silikon ameliyatları, son yıllarda küçük göğüslü kadınların başvurduğu estetik yöntemidir. Silikon ameliyatları estetik olarak günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Gerektiğinde oldukça yararlı bir estetik ameliyatıdır. Yaşa bağlı sağlık sorunları bayanlarda psikolojik bozukluklarda etkili olan silikon uygulaması bayanların özgüvenlerini kazanmalarını sağlar.

Bayanların silikon taktırma sebepleri ise deformasyonlar ve yaşa bağlı sarkmalar da uygulanabilmektedir.  Rahat ve güvenli bir ameliyattır. Meme hacmini görünenden büyük göstermek amacıyla yapılan meme dokusu altına protez yerleştirilen uygulamadır. Yaklaşık olarak işlem bir saat kadar sürmektedir.

Göğüs kanserinde göğüslerin alınması gerektiği  durumlarda hastanın psikolojik durumunu olumlu şekilde etkileyen bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Küçük göğüslerden memnun olmayan bayanlar için büyüme ameliyatı yapılarak öz güven kazanmalarında etkili bir yöntemdir.

Taktırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Silikon taktırırken dikkat etmemiz gerekenler, taktıracak olan hastanın, kendisi için silikon ölçüsü seçerken kendi bedeni ile uyumlu noyutta silikon belirlemesi gerekmektedir. Takılan silikonun hastanın bedeninde büyük durması görüntü açısından ve ameliyatın doğal görünmemesi açısından olumsuz sonuçlar doğurur. Farklı yapılarda, markalarda ve farklı yüzey özelliklerinde, farklı çeşit ve şekillerde yüzlerce çeşit meme implantı bulunur.

Hastalarını doktorlar pürüzlü bir yüzeye sahip silikon seçmelerinin ilerde oluşabilecek kapsül kontrakyonu gibi durumları azaltması açısından yararlı olacağını belirtmektedir. Kesinlikle göğüs silikonları kansere neden olmaz. Silikonun ilerde bir sağlık sorununa neden olmaması için kesinlikle ismi ve markası, onay belgesi olmayan protezin kullanılmaması gerektiği vurgulanmaktadır.

Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Silikon çeşitleri, yuvarlak ve damla olmak üzere iki çeşit bulunur. Yuvarlak olan silikonlar yarım küre şekline benzer. Damla olanların ise alt kısım dolgun, üst kısım basık yarım küre şeklindedir. Damla silikonları daha çok Avrupalı kadınlar tercih etmektedir.  Yurdumuzdaki kadınlar ise daha çok yuvarlak silikon tercih etmektedirler.

Hangisinin kullanılacağı doktor ve hasta tarafından belirlenir. Kullanılacak olan protezin kaplayacağı alanın yeri, hastanın vücut yapısı ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak seçim  yapılır. Ameliyata girecek olan doktorun seçimi yapması en sağlıklı olandır. Göğüs büyütme estetiği ortalama olarak yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu