Güzellik

Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları

 

Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları

Sarışın bayanlar özellikle ten renkleri beyaz onlar için makyajsız son derece soluk bir tene ve cansız bir yüze sahip olduklarından mutlaka makyaj yapmaları gerekmektedir. Özellikle az makyaj yaptıklarında dahi hiç makyaj yokmuş gibi göründüğü için mutlaka iddialı olacak derece de çok makyaj yapmaları gerekir.

Sarı Saçlılara Uygun Makyaj

Ya gözlerini ya da dudaklarını öne çıkaran makyaj uyguladıkları zaman gözler de eyeliner, dumanlı göz makyajı tercih eder, dudaklar da ise göz makyajına göre koyu tonlarda ya da ara tonlarda ruj sürerek dudaklarını ortaya çıkarırlar. Sarışınların makyaj uygulamaları genel olarak saç renklerinin sönük ya da canlı sarı tonlarında olmasına göre yaptıkları makyaj da değişkenlik gösterir. Eğer saçlarınız altın sarısı ise göz makyajında siyah ve gri tonlarını tercih edebilir dudaklarınız da nüde renkler ya da hafif pembe tonları kullanabilirsiniz.

Sarışınların Göz Makyajı Nasıl Olmalı

Eğer gözleriniz de sade bir makyaj tercih ediyorsanız sadece hafif bir kalem ya da hafif bir far ile buğulu bir görünüm elde ediyorsanız dudaklarınızda kırmız ya da bordo ruj uygulayarak çarpıcı bir sarışın makyajı elde edebilirsiniz. Saçlarınız küllü sarı, platin sarısı gibi cansız sarı tonlarında ise makyajınızı özellikle gözlerinizde ön plana çıkaran bir şekilde koyu renk far uygulaması ile dumanlı göz makyajı uygulayabilir ve saçlarınızın donuk ve cansız görünümünü bu şekilde dengeleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu