Güzellik

Saça Özel Makyaj Modeli

Her ne kadar pek çoğumuz bunu göz ardı etse de saç modelinize uygun makyaj yapmanız; kıyafetlerinizi doğru kombinlemeniz kadar önemlidir. Saçınıza uygun makyaj yapmadığınızda makyajınızın ağır ya da çok hafif kalabilir. Bu neden ile saç modelinize uygun makyaj yöntemleri kullanmanız çekici ve mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

  1. Uzun Bob Saçlar: Canlı Renk Rujlar

Bob kesim saçlarda saçların uç kısımları yüzün alt kısmında toplandığından dikkatlerin yüzünüzün alt kısmına toplanmasını sağlar. Bu neden ile canlı renklerde kullanacağınız rujlar ile tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Özellikle mercan, kırmızı, mürdüm, bordo ve fuşya gibi rujlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

  1. Kâküllü Saçlar: Belirgin Göz Makyajı

Kâküllü saç modelleri gözleriniz dikkat çekecektir. Bu neden ile belirgin ve dikkat çekici bir göz makyajı uygulamanız size oldukça çekici bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin; siyaj ya da toprak tonlarında buğulu bir göz makyajı tercih edebilirsiniz.

  1. Dağınık Topuz: Doğal ve Nude Makyaj

Dağınık topuzda dikkatleri elmacık kemiğinize toplayacak bir allık ve nude ve doğal tonlarda gerçekleştireceğiniz makyaj ile çekici bir görünüm yakalayabilirsin. Örneğin; dudak makyajında nüde ve mat ton bir ruj, elmacık kemiklerinde bronz allık kullanabilirsin.

  1. Uzun, Dağınık Saçlar: Doğal Ton Makyajı

Doğal tonlarda yapacağınız makyaj oldukça duru ve feminen bir görünüm elde etmenizi sağlar. Örneğin pembe tonlarda bir allık, dudak renginizde bir ruj, BB krem ve hafif bir maskara uygulayabilirsiniz.

  1. Pixie Kesim Saçlar: Kaşlarınızı Doldurun

Pixie kesim saç modellerinde dikkatler alın bölgesine yoğunlaştığı için kaş makyajınıza önem vermenizi öneririz. Kaşlarınıza düzgün bir şekil vermeli ve özellikle seyrek kaşlara sahipseniz kaş doldurma ile kaşlarınızı ortaya çıkarmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu