Güzellik

Saç Maskesi Saç Şekline Göre Nasıl Yapılır?

Saç Maskesi Saç Şekline Göre Nasıl Yapılır? Kadınların saçlarına bakım yapmanın en keyif verici yollarından biri de saçlara uygulanan saç maskesidir. Bir kadın saç maskesi yapmayı alışkanlık edinmişse bu stil o bayana fiziksel değil ruhsal olarak da güzel dönüşler sağlar.

Saç Maskesi Saç Şekline Göre Nasıl Yapılır? Birçok kadın kendilerine saç maskesi yapmak istemekte fakat saç maskesi nasıl yapılır? Araştırmasında bulunmaktadır. Buradaki amaç saç maskesinin yapılışı hakkında bilgi vermek olacaktır. Saçları nemli tutmak ve onarmak için yapılan saç maskesi saç üzerinde 15 dakika bekletilir.

Duştan Önce Veya Sonrası Saç Maskesi Yapımı

İlk olarak saç maskesinin nasıl uygulanması gerektiğini açıklamada fayda var. Kullanım amacına göre saç maskeleri duşta veya duştan önce olarak 2 farklı yöntemle uygulanabilen maskeler, durulanmak için formüle edilir. Duş yaparken uygulanan maskeler genel olarak haftalık nemlendirici bakım olarak görülür; duştan öncesi ise daha yoğun onarıma dâhil olduğu için saçta 30 dakika veya 50 dakika kadar bekletilir. Gerekirse bir gece boyunca saçta bekletilir. Bu saç maske şekli saç diplerine uygulanıp kökten uca kadar bakım yapan maske olmaktadır.

Duştan önce uygulaması yapılan maskeler yağ bazlı olması nedeniyle yoğun kıvamlıdır. Saçların uzatılmasında ise çok uygun olur. Saçlara uygulanan saç maskeleri saçlarda bekleme süreleri değişik olmaktadır. Hazır satılan saç maskesi kullanmanız durumunda ise kutunun üzerinde yazılı olan kullanma kılavuzunu okuyunuz.

Saç maskesini evde kendiniz ev yapımı maske kullanacaksanız saçta bekleme süresi 30 dakika kadar olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir detay ise pirinç suyu maskesi ve avokadolu maske gibi doğal olarak hazırlanmış olan saç maskeleri uygulama yapıldıktan sonra yanma, kaşıntı gibi cilt sorunları meydana gelirse bir daha kullanmayın.

Saç maskeleri saçların telleriyle beraber saç derisini de beslemesi nedeniyle genel olarak saç diplerine uygulanır. Fakat kullanım kılavuzunda saç diplerine uygulanmaması belirtilmediyse maskeyi saç diplerine de uygulayabilirsiniz. Saç maskelerinin geneli saç derilerini de ön plana çıkararak saç diplerine uygulanır.

Hacimli Olan Saçlar İçin Saç Maskesi Uygulaması

Duştan önce uygulanan saç maskeleri saçları güçlendirmektedir. Krem şeklinde olan saç maskeleri uygulanma esnasında şunlar yapılır;

  • Elinizde bulunan saç maskesini bütün saçınıza iyice yedirin
  • Saçlara sürülen maskeyi saç üzerinde 10 dakika kadar bekletiniz
  • Bekleme süresi dolduktan sonra saçları ılık su ile durulayın
  • Saçları duruladıktan sonra şampuan ile yıkayınız
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu