Güzellik

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saçlarını kalıcı olarak kaybedenler; saç ekimi sayesinde istedikleri görüntüye kolayca ulaşabilir. Kadınlar ve erkekler için kellik önemli bir problemdir. Kimi zaman saç dökülmeleri, stres ya da mevsimsel değişiklikler sonucunda oluşabilir. Bu durumda saç dökülmesine neden olan durumu ortadan kaldırarak; sağlıklı saçlara tekrar ulaşılır. Ancak kimi zamanlarda ise saç dökülmesi kalıcı olabilir. Kalıcı saç dökülmesi ise kellik olarak adlandırılır.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur 1Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi, donör olarak belirlenen bölgeden alınan kıl köklerinin kel olan bölgeye eklenmesi ile uygulanır. Hastalar açısından oldukça kolay bir şekilde gerçekleşen bu yöntemde genellikle ense kıl kökleri kullanılır.

Saç ekimi sırasında seçilen kıl kökünün doğal görünüm sunması önemlidir. Bu nedenle de kişinin ense bölgesindeki kıllar alınır. İlk önce kel olan bölgeye kıl köklerini yerleştirmek için yer açılır. Kıl kökleri yerleştirilerek; istenilen görüntünün oluşması sağlanır. Saç ekimi uygulaması sayesinde kişiler istedikleri görüntüyü elde edebilir.

Saç ekimi işlemlerinde donörün alındığı bölge daha sonra bandajlanır. Çünkü tek tek çekilen kıl köklerinin bulunduğu alan kapatılarak; daha çabuk iyileşme göstermesi sağlanır. Saç ekim alanı ise açık bırakılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmaz?

Saç ekim işlemlerinin mutlaka steril bir hastanede titizlik içerisinde yapılması gerekir. Bunun için hastanede uygulama öncesinde bir takım testler yapılır. Test sonucunda kişinin rahatsızlık durumuna göre doktor saç ekimi konusunda karar verir. Genel olarak; kalp hastalarına, tansiyon ya da şeker hastalarına saç ekimi uygulanmaz.

Saç ekimi sonrasında bir ay boyunca eklenen saçların kesilmemesi gerekmektedir. Ancak tam anlamı ile iyileşme süreci sonucunda saçın istenildiği zaman uzatılması ve kesilmesi de olanaklı olacaktır. Saç ekimi işlemleri sonrasında saç dökülmesi de kısa sürede gözlemlenebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu