Güzellik

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP ETKİLERİ

SAÇ DÖKÜLMESİ

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP ETKİLERİ

Saç dökülmesinin önlenmesinde  saç köklerinin  tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme  kavuşmasında kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerden biri olan  PRP etkileri saç dökülmesinin önleyerek ,saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır Kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynayan PRP tedavisi trombositlerin ve büyüme faktörlerinin aktifleştirilecek saç köklerine yeniden encekte edilme işlemidir.

SAÇ DÖKÜLMESİ

PRP TEDAVİSİ

PRP tedavisi gören bölgede hücre açını mi hızlanacağından  zayıf saç folikülleri kısa sürede onarılır ve saç üretimi en sağlıklı hali ile başlar. seans olarak 30 dakika gibi kısa sürede bitmekte olup hem kadınlar hem de erkeklerde uygulanmaktadır. 3 ay boyunca  devam edilen ve ayda bir kez uygulanan  seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlamak istenilen sonuçların alınmasını sağlar Uygulama sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da,bu işlem sonrası sosyal ve iş çevrenize kaldığınız yerden  başlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler  bitimi  sonrasında saç derisinde her hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz.

 

       

PRP TEDAVİSİNİN ETKİLİ OLMASI İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİ

PRP  tedavisinin etkili olması için öncelikle tanının doğru olarak konmuş olması gerekir.. Tanı doğru bir şekilde konulduysa PRP hasarlı bölgenin onarılması ası için olukça etkili sonuçlar verecektir. PRP de hastaya en doğru tanın konabilmesi için MR ve ultrasonla hasarlı noktalar tespit edilir ve PRP uygulamasına gerek olup, olmadığına bakılır.

                              

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu