Güzellik

PRP İLE KELLİK TEDAVİSİ

KELLİK TEDAVİSİ

Kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynayan trombositlerin ve büyüme faktörlerinin aktifleşrilmesi için  saç köklerine yeniden enjekte edilme işlemidir PRP ile kellik tedavisive aç dökülmesinin önlenmesinde  ve çeşitli nedenlerden dolayı zayıflamış olan saçların tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme  kavuşmasında kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerden biridir. Tıp dünyasında devrim yaratan tedavi yöntem sayesinde Saç derisi tabakası iyileşmekte saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır.

PRP ile kellik tedavisi

PRP TEDAVİSİNDEKİ AŞAMALAR

Kişiden alınan 10 cc kadar kan  özel PRP kitlerine konulur ve  sonra santrifuj edilir ve kit içerisindeki kan 3 tabakaya ayrılır. Trombosit ve büyüme faktörlerinin daha etkin olduğu plazma içerisinden alınır ve özel bir yöntemle saç derisine enjekte edilir. PRP Uygulaması yapılan  bölgede hücre açınımi hızlanacağından  zayıf saç folikülleri onarılır ve saç üretimi en güçlü halı ile başlar. Hem kadınlar hem de erkeklerde uygulanan PRP tedavisi seansları k 30 dakika kadar sürmekte olup,bu bazan kişinin saç ve dokusuna göre değişim gösterilmektedir.

PRP ile kellik tedavisi

Ayda bir kez uygulanan  ve 3 ay boyunca  devam edilen seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlamak istenilen sonuçların alınmasını sağlar. PRP işleminden sonra sosyal ve iş çevrenize kolaylıkla dönebilirsiniz. Uygulama sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem bitimi  sonrasında saç derisindeher hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz.

 

PRP ile kellik tedavisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu