Moda

Pembe ve Siyah Uyumu

Kadınların favori rengi olan pembenin fuşya tonları bu sezon moda. Üstelik her yaştan kadın için güzel bir pembe tonu ve siyah renkle uyumu şık seçimler yapmanızı sağlıyor.

Yılın modası olan birçok farklı çalışma stilinizi belirlerken bu pastel rengi seçmenize neden olabilir. Audrey Hepburn gibi birçok ünlü ismin ikonlaşan kombinlerinde kullandığı pembe, genelde açık tonlarıyla 2018 yazında dikkat çeken renkler arasında yer alacak.

Pembe ve siyah kombinleri ise, dikkat çekmek isteyen kadınların seçimi olarak göze çarpacak. Farklı renk alternatiflerini de seviyor olabilirsiniz ama size en yakışan pembe tonunu bulduktan sonra siyahla birlikte kombin yapabilirsiniz.

Hangi Tonu Seçmeliyim?

Hangi pembe tonunu seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, ten renginiz en uygun tonu tercih edebilirsiniz. Pembe, hemen hemen herkese yakışan bir renktir. Bu yüzden sizin seçmeniz gereken renk tonu saç renginize göre belirlenebilir. Mesela fuşya tonları kızıl saç tonları olan kişilere yakışmaz. Ama daha uçuk pembeler tercih edebilirsiniz. Sarışınlar için fuşya ve pembenin tüm tonları, esmerler için de çok canlı olmayan pembe renkleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Parçalar Pembe Olmalı?

Kıyafet seçiminde pantolon, elbise ve üstler pembe renk olarak tercih edilebilir. Ama etek ve pantolonlarda bu renkleri tercih etmek pek uygun olmayabilir. Özellikle elbise seçiminde toz pembe renk tonlarının tercih edilmesi uygun olabiliyor.

Ayakkabılarda da özellikle stiletto ve Converse türü modellerde tercih yapabilirsiniz. Farklı stillere göre tercih edeceğiniz birçok parça günlük giyiminiz için tercih edilecek alternatifler yaratmanızı sağlayabilir. Şeker pembe bir elbise, uçuk pembe bir bluz ya da ayakkabıyı siyah kıyafetlerinizle kombinlediğinizde oldukça şık görünebilirsiniz. Özellikle genç hanımlara çok yakışacak olan siyah pembe kombinler ile her yerde giyilebilecek farklı alternatifler söz konusu olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu