Moda

Nişan Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nişan Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Nişan töreni yapmayı planlayan gelin adayı, ilk ve en önemli telaşını nişan elbisesinin nasıl olacağı sorusu oluşturmaktadır.

Nişan Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Gelin adaylarının bilmesi gereken ilk şey, nişan elbisesi seçimindeki kurallardır. Bu konudaki ilk kural ise, nişan elbisesinin renk seçimidir. Gelin adayı, nişan elbisesinin siyah yahut ta beyaz renkte olunmayacağını bilmelidir. Bu iki renk dışında istenilen bir renkte olabilir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer kural ise, nişan elbisesinin hem göz alıcı hem gösterişli hem de farklı olmasıdır.

Farkını Fark Ettiren Gelin Adayı

Gelin adayı nişan törenine katıldığında, törene gelen bütün misafir ve katılımcılardan hemen ayrılmalı ve de kolayca fark edilmelidir. Gelin adayı nişan elbisesi seçerken, bazı şeylere dikkat etmelidir. Gelin adayı, öncelikle nişan elbisesinin genellikle uzun olacağını bilmelidir. Klasik yaklaşım olan bu durum, bazı gelin adayları tarafından tercih edilmemelidir. Post Modern anlayışı benimseyen gelin adayları, ya kısa ya da hem kısa hem de asimetrik kesim özellikli elbise tercihinde bulunabilmektedirler.

Gelin adayının nişan elbisesi oldukça sade olmalıdır. Kesinlikle sıradan kumaşlar kullanılmamalıdır. Her ne kadar sade bir model olsa da, üstüne yerleştirilen bazı aksesuarlar ile kıyafet detaylandırılmalıdır. Böylece farklı bir tarza sahip olmalıdır. İçeriğinde yer alan hem tüller hem inciler hem çiçekler hem de taşlar yahut ta zarif nakışlar, kıyafeti hareketlendirmeli ve detaylandırmalıdır.

Gelin adaylarının nişan elbisesi seçerken dikkat edeceği bir diğer konu da, vücut tipine uyan bir elbise modeli seçimidir. Fazla kilosu olan bir gelin adayının, dar kesim vücuda tam oturan bir nişan elbisesi seçimi, tamamıyla yanlış bir seçim olacaktır. Nişan elbisesi seçiminde, hem form kesimi hem de bollaşma özelliği sayesinde fazlalıkları saklayan bir kıyafet, ideal modellerdendir. Ayrıca, doğru modellin doğru renkteki bir ayakkabı ile bütünleştirilmesi de önemlidir.

Gelin adayının seçeceği nişan elbisesi, nişan için yapılmış saç ile başa da uyumlu olmalıdır. Saça yerleştirilen çiçekli bir taç ile uyumlu bir nişan elbisesi, başa yerleştirilen şık bir şapka ile tamamlanabilir. İncili ve tüllü bir toka da, kombini tamamlayacaktır. Gelin adayının nişan elbisesi, oldukça zarif olmak zorundadır. Türk Geleneklerini yansıtan bir elbise tercih edilecekse, bunu yansıtan nakışlarla bezenmiş bir kıyafet tercih edilmelidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu