Sağlık

Muz ve Süt Diyeti Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı?

 

Hem potasyum yönünden zengin hem de lezzetli olan muz, kilo vermek için kullanılan bir meyvedir. Benzer durum süt için de geçerlidir. Bu iki besin bir arada diyete uygun şekilde kullanıldığında birkaç gün içerisinde hızlı kilo vermek mümkün hale gelmektedir. Yapılan açıklamalara göre bu diyetin dört günden fazla olmaması gerekir. Aslında diyetten çok detoks görevi gören bu iki besin insan vücudu için son derece sağlıklıdır.

Muz ve süt diyeti yapılırken başka bir besin yenilmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu diyet kadınlar tarafından regl dönemlerinde de yapılmamalıdır. Diyet sırasında süt yerine yoğurt da tercih edilebilir. Karışımı daha lezzetli hale getirmek adına içerisine zerdeçal, tarçın ya da zencefil de eklenebilir.

Muz Ve Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Muz ve süt diyetinin bir günlük halinde kahvaltıda olgunlaşmamış muz ve laktozsuz veya soya sütü tüketilir. Ara öğünde bir tane muz yenir ve bir bardak yeşil çay içilir. Öğle ve akşam yemeği bir tane muz ve bir bardak süt ile tamamlanır. Ara öğünde ise bir tane muz ile içerisine zerdeçal, tarçın ve zencefil ilave edilmiş bir bardak süt yer alır. Yapılan hesaplamalara göre bir bardak sütün içinde yüz yetmiş beş kalori bulunmaktadır.

Süt Ve Muz Diyeti İle Zayıflamak

Kalori kontrolü ve hareket edildiği takdirde zayıflamak daha kolay hale gelmektedir. Muz ve süt diyeti doyuruculuk bakımından daha doygun olduğundan dolayı düzenli egzersiz ile bir araya geldiğinde istenilen etkiyi meydana getirmektedir. Yapılan açıklamalara göre muz enzim bakımından zengindir ve bu da sindirim sistemini hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Bu nedenle süt ve muz diyeti tavsiye edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu