Güzellik

Mucizevi Aspirin Maskesi 

 

Mucizevi Aspirin Maskesi 

Rahatsızlandığımızda ilk imdadımıza koşan ilaçlardan biridir aspirin. Ateş yükselmesine, bütün ağrılara, nezle belirtilerinde ve sayamayacağımız daha pek çok durumda aspirinden yardım alırız. İyileştirici özelliği olan aspirini bildiğimiz rahatsızlıklardan farklı bir alanda da iyileştirici olarak kullanabiliriz. Peki bu alan nedir?

Cildinin sivilcelerinden arınmış ve pürüzsüz olmasını kadınların yanı sıra erkekler de ister. Bunun için çeşit çeşit maskeler kullanılır, temizleyici jellerle yüz yıkanır ya da peeling yapılır. Son dönemlerde ise cilt sağlığı ve temizliği için bitkisel maskeler çok daha fazla önem kazandı. Gül suyundan tonikler, esmer toz şekerden peelingler, yumurta ile botoks etkili maskeler oldukça kullanışlı hale gelmeye başladı. Biz de şimdi size cildi sivilce ve siyah noktadan arındırıp; pürüzsüzleştiren bir maske daha önereceğiz: Aspirin maskesi. ‘Aspirinden de maske olur muymuş?’ demeyin. O zaman malzemeleri ve yapılışı yazalım, merakınızı giderelim.

Malzemeler

4 aspirin

1 tatlı kaşığı su

1 çay kaşığı bal

Yapılışı

Aspirinleri suya atın ve güzelce eritin. Eriyen aspirine balı ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra göz çevrenizden kaçınarak yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika kadar bekleyin. Karışım kuruyunca elinizle yavaşça masaj yaparak temizleyin.

 

Haftada 1 kez kullanımın yeterli olacağı bu aspirin maskesi ile sivilce ve aknelerinizden kurtulabilir, siyah noktalarınızı azaltarak gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu