Moda

Midi Etekler Nasıl Giyilir?

Diz ile baldır arasında biten midi etekler her kadının giyebileceği etekler değildir. Tıpkı mini eteklerde olduğu gibi bu kıyafetleri taşıyabilmeniz için vücudunuzun bu etek formuna uygun olması gerekiyor. Dolayısıyla etek seçimi yaparken baldırlarınızın ve bileklerinizin durumunu göz önünde bulundurmanız şart! Aksi halde her kıyafet tercihinde ön planda tuttuğunuz ince görünme arzunuzu kendi ellerinizle yok etmiş olursunuz.

Midi Etekler Nasıl Giyilir?
Midi Etekler Nasıl Giyilir?

Bilekleriniz Kalınsa Midi Etek Seçmeyin

Şayet kalın bileklere sahipseniz midi etek yerine uzun etekleri tercih etmelisiniz. Ancak mutlaka midi etekler giymek konusunda ısrar ediyorsanız bu durumda bileği saran yani bileklerinizin kalınlığını kamufle eden bir ayakkabı seçmeniz gerekecek. Baldırlarınızın kalınlığını kamufle etme şansınız pek yok. Ancak en azından bileklerinizi gizleme yöntemini artık biliyorsunuz.

Midi Etekler Nasıl Giyilir?
Midi Etekler Nasıl Giyilir?

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da midi etekleriniz ile hangi ayakkabılarınızla kombinasyon yapacağınızdır.  Aslında kural çok basit! Bu eteklerinizi sadece topuklu ayakkabılarınız ile birlikte kullanmalısınız. Kış mevsiminde, hava şartlarına bağlı olarak topuklu çizmeleriniz ile bir arada da kullanabilirsiniz.

Ancak kesinlikle düz taban ayakkabı tercihi yapmayın. Dolgu topuklu ayakkabılarınız ile hatalı kombinler yapabilirsiniz. Bu yüzden mecbur kalmadıkça dolgu topuklu ayakkabılarınız ile birlikte de bu eteklerinizi giymemeye özen gösterin. Bir ipucu daha verelim; midi etekler ile fularlar birbirlerine çok yakışır. Eğer kombinasyonunuz müsait ise kıyafetinize uygun bir fular takarak şıklığınızı çok daha ileri noktalara taşıyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Midi etekleri herkese yakışmaz , belirli bir kombin yapmak gerekiyor ve bacak boyunuzun ozun olması gerekiyor görüntü güzel olması için , üzerine kısa yarım bluzlar gayet şık duruyor uzun gömlekleriniz yada buluzlarınız varsa da mutlaka eteğin içine koymanızı öneririm .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu