Güzellik

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi bir takım maddelerin. Mikro enjeksiyonlar yöntemiyle tedavi edici ilacın uygulanmasıdır. Bun uygulama sırasında 4-6 mm boyutunda iğneler ile çeşitli ilaç, karışımlarının yanı sıra bir kısım vitamin ve mineraller enjekte edilir. Bu tedavi yönteminde amaç uygulama yapılan bölgede istenilen etkinin arttırılması hedeflenir.

Tedavi edilecek bölgenin durumuna göre uygulama sırasında lokal anestetik kremler de uygulanabilir. İnce ve kısa uçlu enjektörler ile hazırlanan  ilaçlar problem yaşanan bölgeye enjekte edilir. Mezoterapiuygulaması sırasındaki enjeksiyonun sayısı hastalığa ve yine uygulama yapılacak olan bölgenin durumuna göre değişir

                                                                    

. Mezoterapi Uygulamasında Ne Tür İlaçlar Kullanılır?

Mezoterapi Uygulaması sırasında hastaya kullanılan ilaç ve karışımlar tamamen problemli olan bölgenin durumuna  göre hazırlanmaktadır Kozmetik amaçlı yapılan uygulamalarda kullanılan karışımlar kişiye göre değişim gösterir.Hastanın yaşı sosyal yaşamı şikayet , derecesine göre bir değerlendirme yapılarak karışım yapılır ve uygulanır.Cilt üzerindeki Mezoterapi uygulamalarında tıpta kullanılan ilaç grubuna ki ürünlerin yanı sıra doğal bitki ekstreleri de kullanılmaktadır.

 

                

Mezoterapinin Yan Etkileri

Mezoterapi uygulamasının şuana kadar bilinen her hangi bir yan etkisi görülmemiştir.  . Tedavide sırasında alerjik reaksiyon yaşamamak adına hastanın tıbbı geçmişi dikkate alınmalı ve bu şekilde uygulama yapılmalıdır.Uygulama sırasın  kan basıncının artmasına bağlı, olarak  yüz bölgesinde geçici kızarıklıklar oluşabilir.

                                      

Kimlere Mezoterapi Uygulanamaz?

Hamile ve emzirme sürecinde olan bayanlara

Alerjik reaksiyonu olanlara

Kanser veya enfeksiyon problemleri olanlara

Kanında pıhtılaşma ya da kanama bozukluğu olan kişilere

mezoterapi uygulanamaz.

                     

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu