Teknoloji

LG Her Yıl Yeni Model Çıkarmayacak

LG tarafından yapılan açıklamada akıllı telefonlar için yıllık döngüden uzaklaştırarak her sene yeni LG modeli piyasaya sürülmeyeceği açıklandı.

Son günlerde LG G7 telefon modeli hakkında birçok dedikodu dolaşırken diğer  taraftan çıkacak olan yeni cep telefonu modelinin G7 yerine farklı bir model ismi ile tanıtılacağı konuşulurken hiç umulmadık bir anda bu telefon modelinin aslında hiç var olmadığı dedikoduları da kulaktan kulağa konuşuluyor. Tüm bu dedikodulara rağmen ortaya çıkmış olan LG G7 görüntüleri de bu dedikoduları yalanlıyor. Tüm bu dedikoduların iyice ayyuka çıkmasının ardından LG firması tarafından yetkili bir ağız ile yapılan açıklama zaten LG hakkında karışık olan kafaların  daha da karışmasına yol açtı. LG Elektronics firması tarafından Başkan Yardımcısı Cho Sung-jin tarafından yapılan açıklamada akıllı telefon pazarında amiral gemisi özelliği taşıyan modelleri her sene düzenli bir şekilde tasarlayan ve satışa sunan LG firmasının aldığı karar ile amiral gemisi statüsünde bulunan modelleri her sene çıkarmayacağı ifade edildi. LG Elektronics firması adına Başkan Yardımcısı Cho Sung-jin tarafından yapılan bu açıklama ile MWC 2018 öncesi zaten oldukça karışık olan kafalar daha çok karıştı. .

LG Yeni Bir Strateji Mi İzliyor?

Ünlü teknoloji devi LG tarafından yapılan bu açıklama ile şirketin strateji değiştirerek amiral gemisi statüsünde yer alan akıllı cep telefonu modelleri için her yıl yeni bir modeli piyasaya sürmek yerine piyasada bulunan amiral modellerinin daha uzun süre boyunca akıllı telefon pazarında yer alması ve satışının devam etmesinin sağlanmasının amaçlandığı düşünülüyor. Her sene yeni bir LG amiral gemisi piyasaya sürmek yerine böyle bir karar alınmasının firmanın akıllı telefon pazarında finansal kayıp bildirmek için hazırlanıyor olduğu iddiaları da güçlü bir şekilde dile getiriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu