Güzellik

Lazer Vücuda Zarar Verir mi?

Lazer Zarar Verir mi

Lazer Vücuda Zarar Verir mi?

Lazer radyasyon gibi değildir ve deriye zarar vermez . Deri altında bulunan dokusal hücre ve organizmalara herhangi bir zarar verebileceğine dair bir bulguya rastlanılmadığından korkulmasına gerek yoktur.

Lazer Ağrı Veririmi?

Lazer epilasyon  uygulamasında kıl kökleri  sabote olacağından, cımbızla kıl çekilmesinde olduğu bir acı hissi oluşabilir.,koltuk altı gibi Bikini kısmı, gibi hassas olarak bilinen  bölgelerde daha yoğun ağrı ve acı hissi hissedilebilir… Lazer uygulaması yapılacak olan  bölgeye göre soğutucu başlıkları  kullanıldığından derideki ısıya bağlı olarak her hangi bir acı hissi oluşmaz. lazer uygulaması sırası ve sonrasında soğutucu,deri ile  sürekli temas içinde olması  sayesinde derinin  üst tabakasını lazerin ısısından soğutularak  korunmuş olur.

           

Lazer  Uygulaması Ne kadar Sürer?

Lazer Uygulaması süresi  bu uygulamanın yapılacağı  bölgenin genişliğine göre değişim gösterir.

Lazer Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon uygulamasında yapılacak olan işlem sayısı başta hormonsal cilt yapısı kıl rengi ve kalınlığı gibi nedenler e göre değişim  gösterir. Lazer düzenli uygulama ile 3 ile 6 seans sonrasında  etki edecektir.

Lazer Zarar Verir mi

 

LAZER EPİLASYON AĞRILI BİR UYGULAMAMI İŞTE CEVABI

İstenmeyen kılların çözümü konusunda oldukça başarılı çözümler sunan lazer Çalışma prensibi olarak  kıl köklerine ısı ileterek kalıcı bir tahribat yaratmakta olan bu yöntem kıl kökleri artık işlevini yerine getiremez hale gelmesini sağlar. Lazer Epilasyon da seans sayısı vermek yerine tahmini bir sayı vermek daha doğru bir bilgi olacaktır. İstenmeyen kılların  çözümü konusunda oldukça başarılı çözümler istenmeyen tüyler için tercih edilen bir yöntemlerden biri haline gelen lazer günümüzdeepilasyon. uygulama yapılan bölgeyi tüylerden arınmasını sağlar.

                 

Çalışma prensibi olarak  kıl köklerine ısı ileterek kalıcı bir tahribat  yaratması hedeflenen bu yöntem kıl kökleri işlevini yerine getiremez Alexandrite  ,  Ndyag Diyote, Ultrasonic Epilasyon . kullanılan başlıca sistemlerdir. Seans sayısı lazer uygulaması yapılacak olan kişinin kılların rengi,  kalınlığı,cilt rengi , kadar uygulama yapılacak bölge , ve kullanılan cihaza göre değişmektedir. Bu nedenle sonraki ve seanslara ve bu seansların arasında ki zaman aralığı ise; ortalama dört ile sekiz hafta arasında değişebilir Günümüzde genetik veya hormonsal de olsa istenmeyen tüylerden  kurtulmak lazer teknolojisi uygun görülen zaman aralıklarında sürdürülmesi gerekmektedir.

             

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu