Dekorasyon

Küçük Daire Dekorları

Yeni konut anlayışı ve kentsel dönüşüm sürecinin başlaması, bazı değişikliklerin de ortaya çıkmasını sağladı. Bu noktada en büyük değişiklik, konutların büyüklüğü konusunda yaşandı. Daha küçük inşa edilen konutlar, farklı tasarımların ortaya çıkmasını, yeni dekorasyonlar ile değişik önerilerin gün yüzüne çıkmasını sağladı. Küçük daire olarak karşımızda duran bu konutlar için, daha doğrusu bu dairelere sığmak için, bazı öneriler mevcuttur.

Küçük Daire Dekorları
Küçük Daire Dekorları

Küçük Daire Önerileri

Öncelikle seçilecek olan eşyanın, dairenize uygun olarak seçilmesi şarttır. Her odanın ölçüsü dâhilinde seçimler yapmalı ve bu seçimlerin odalara tam olarak yerleşmesi sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra, ev içerisinde boş kalan detaylar, kesinlikle atlanmamalıdır. Bu detaylar sizlere küçükte olsa değişik yaşam alanları açacaktır.

Bir diğer noktada, mutfakların açık mutfak olarak kullanılması seçeneğidir. Küçük daire olması, her mekânının küçük olması demektir. Bu nedenle bazı mekânların daha yaşanılabilir olması için, sizlerin harekete geçmesi ve bu yapının daha ferah bir hale getirilmesi sağlanmalıdır. Mutfağın, oda ile iç içe olması, hem evin dekorasyonunda farklılığın ortaya çıkmasını, hem de evin daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Küçük Daire Dekorları
Küçük Daire Dekorları

Amerikan mutfak diye de tabir edilen bu uygulama, evinizin çehresini değiştirecektir. Değişen çehre ile birlikte, eviniz daha hoş bir atmosfere kavuşmuş olacaktır. Yapılacak bu tür uygulamalar ile küçük olan evinizi genişletebilir ve bu sayede daha ferah bir ev yaşantısına kavuşmuş olabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu