Moda

Kısa Bluzler Nasıl Kullanılmalı?

Kısa bluzleri son iki sezondur görüyoruz. Aşırı kullanıldığında bıktırıyor da diyebiliriz. Ayrıca, kısa bluzleri çok yanlış kullanan bayanlarımızda var. Her şeyden önce proporsuyonumuza göre giyinmeyi bilmeliyiz. Bu ne demek? Vücudunu tanımalısın, kusurun varsa o kusuru saklamalısın, açmamalısın. Ben kendimle barışığım diyerek, bundan sıyrılamazsın. Kendinle barışık olma. Bedenini tanı, kusurlarını kapa. Göbeğin varsa, yahut belin kalınsa giyme kısa bluzü. Moda olan, yeni olan, farklı olan her şeyin güzel olmadığı gibi, her modayı da her insan giyemez… Belki bir klişe ancak moda olanı değil size yakışanı giymeyi tercih edin.

İnce bir beliniz varsa, göbeğiniz hiç yoksa (ayva göbek bile kabul edilmiyor) kısa bluzler kullanabilirsiniz. Ancak kısa bluzlerde hoş olan çok açık olmayan, yani normal durduğunuzda göbeği açık bir bluz olduğu belli olmasın; elinizi kolunuzu kaldırdığınızda, hareket ettiğinizde göbeği açık blüz olduğu belli olsun. Çünkü bu kısa bluzler kimi zaman çok eğreti durabiliyor. Doğru kullanmalı, dozu iyi ayarlamalı ve doğru taşımalıyız. Elbette doğru da kombinlemeliyiz.

Kısa bluzler ile mükemmel salaş kombinler yaratabiliriz. Şort, kısa bluz, spor, sırta asılan bir çanta, sıkı değil, gelişi güzel toplanmış bir alt kuyruğu ile harika spor görüntüye ulaşabilirsiniz. Kısa bluzler sadece spor kombinler ile mi kullanılır? Elbette, hayır. Abiyede dahi kullanılıyor. Mesela; jarse bir etek parıltılı, üzerine eteğin ton olarak açığı yahut koyusu, ancak parıltılı değil kısa bir bluz… Göbeğinizi fazla göstermeyen bir bluz. Böyle bir kombin ile de oldukça şık görünebilirsiniz.

Şıklığınız daim olsun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu