Güzellik

Kırışıklık Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kırışıklık Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? Yıllar, özellikle insan yüzünde kırışıklıkların artmasına neden olmaktadır. Bu kırışıklıkların çıkma nedeni ise çok çeşitlidir. Kırışıklıkların çıkmasına genellikle sebep olan şeyler ya cildin elastikiyet yapısının kaybolması ya kolajen kaybı ya da mimik çizgileri gibi oluşumlardır. İstem dışı yılar yılı kasılan kaslar, deri için oldukça önemli olan kolajen dokuya zarar vermektedir. Mimik çizgileri ise zamanla yerleşir. Kalıcı kırışıklıklara neden olur.

Kırışıklık Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? Kırışıklıkların tamamıyla yok edilmesinin imkanı yoktur. Ya kırışıklığın azaltılması ya da kırışıklığın oluşumunun gecikmesi sağlana bilmektedir. Her ikisi de görünüm itibarıyla insanın bir nebze olsun rahatlamasını sağlamaktadır. Zira bu yöntemlerle cildin pürüzsüz bir görünüm elde etmesi ortaya çıkarılmaktadır. En bilinen yöntem, anti aging uygulamaktır. Yeni başlayan ya da derin olmayan kırışıklıklar için oldukça etkilidir.

Kırışıklık Sorununda Tedavi

Kırışıklık bakımında öncelikle yapılması gereken, kişinin yüzünün anatomisinin çıkarılmasıdır. Bu, kişi için hangi bakım yönteminin uygulanması gerekeceğini ortaya koyacaktır. Tespit edilen yöntem ise düzenli bir şekilde sorunu ortadan kaldırmak için uygulanır. Yapılan bakım işlemi ile cildin hem elastin hem de kolajen üretebilmesi amaçlanır. Cilt bir yandan parlak görülürken öbür yandan hem canlı hem de pürüzsüz bir görüntüye kavuşacaktır.

Dolgu Uygulama Tedavisi

Dolgu maddelerini kullanmanın amacı, cildin istenen şekle ulaşmasını sağlamaktır. Yüz hatlarının keskinleştirilmesini sağlamak ta diğer amacıdır. Güzel ve genç görünmek ise sonuçtur. Hem sarkmış hem de çökmüş bir görüntü, yapılan bir dolgu enjeksiyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Genellikle şakak ve yanak ile çene üstünde yapılan dolgu görülür. Yaşın ilerlemesiyle şakak bölgesinde hacim kaybı ortaya çıkmaktadır. Aşağı doğru meyleden şakak, kaşların çökmesine neden olmaktadır.

Yapılan şakak dolgusu sayesinde şakak bölgesindeki boş alanlar desteklenir. Bu destek sayesinde çökük bir görüntüye sahip olan kaş, gençlik yıllarındaki gibi dinç bir görüntüye erişir. Çene ve yanak üstüne yapılan dolgu için de aynı işlem yapılır. Sarkan bölgeler desteklenir. Sarkma görüntüsünün önüne geçilir. Buruna yapılan dolgunun amacı da, düşük görünen burun ucunun kaldırılmasıdır. Ayrıca burun kemerinin rahatsız eden görüntüsünün yok edilmesinde de kullanılmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu