Moda

Kına Gecesi İçin Abiye Elbise Önerileri Nelerdir?

Kına Gecesi İçin Abiye Elbise Önerileri nelerdir? Kına geceleri yüzyıllardır kadınlar arasında bir eğlence türüdür. Bu özel günde abiye seçerken vücut yapınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; aşırı kilolu biriyseniz siyah renkte payetli bir abiye tercih edebilirsiniz.

Kına gecesi için abiye önerileri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Türk toplumunda kına gecesi yüzyıllardır yapılan bir eğlencedir. Kadınlar birbirinden şık olmak için adeta yarış halindedir. Bu yüzden gecenin en çekici kadını olmak için abiye önerileri merak edilmektedir. Öncelikle abiye tercihinde bulunurken vücut yapınızı göz önünde bulundurmalısınız. Zayıf biriyseniz balık abiye modelleri, dantelli abiye modelleri, derin yırtmaçlı abiye modelleri, sırtı açık abiye modelleri ve mini boy abiyeler tercih edebilirsiniz. Ancak kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız ya da fazla kilonuz var ise siyah, mavi, kırmızı ve bordo renkler de payetli abiyeler tercih edebilirsiniz. Genellikle dantelli modeller kilolu bayanlar için önerilmez. Sizler de bunlara dikkat ederek abiye tercih etmelisiniz.

Bir abiye seçerken vücudunuza oturmasına dikkat edin. Bazı bayanlar abiyenin duruşuna dikkat etmiyor. Özellikle zayıf olan bayanlar kalem abiyeler, balık abiye modelleri tercih edebilir. Ancak kilolu bayanlar bol abiyeler tercih etmek yerine vücuduna oturan ve pullu payetli abiyeler tercih etmelidir. Vücut portföyünüze uygun bir abiye seçerseniz olduğunuzdan daha güzel görüneceksiniz.

Kına Gecesi İçin Abiye Modelleri

Birbirinden farklı renkte ve modelde kına gecesi abiye modelleri bulunuyor. Kına gecesi için abiye alırken bulunduğunuz mevsime uygun almalısınız. Örneğin; yaz aylarında uzun kollu abiyeler giyilemeyeceği gibi kış mevsiminde de kısa kollu ya da askılı abiyeler tercih edilmemelidir. Ancak kına mekanı kapalı ve ısıtmalı ise askılı, sırtı açık veya yarım kollu abiyeler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda size yakıştığını düşündüğünüz renkte abiye seçmelisiniz. Genç kızlar cıvıl cıvıl renkler tercih ederken 50 yaş ve üzeri bayanlar koyu renkler tercih edebilir. Bunların yanı sıra el çantası ve takımlarınız ile abiyenizi tamamlayabilirsiniz.

Kına gecelerinde gelin adayı ile aynı renk giyinmemelisiniz. Bu özel günde kendi tarzınızı yansıtacak bir abiye tercih etmelisiniz. Kına gecesi abiye çeşitleri için ufak bir araştırma yapın ve fikir sahibi olun. Kına gecesi hangi mevsimde, kapalı ya da açık mekana göre tercih edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu