Moda

Kazaklardaki Sarkmayı Önlemenin En Kolay Yolları

Çeşitli nedenlerden dolayı kazaklarda meydana gelen sarkmalar bazı püf noktalar ile düzeltilmekte, normal haline döndürülmektedir.

Kazaklardaki sarkmayı önlemenin en kolay yolları incelendiğinde bunlar içerisinde tel toka ile gelen çözüm dikkat çekmektedir. Buna göre öncelikle tel toka kazakta sökülen ipe geçirilir. Daha sonra ipe takılı olan toka ipin çıktığı yere geçirilir ve içeriden sıkı şekilde çekilir. Ardından kazağın iç kısmında kalan tel toka çıkarılır. Bu uygulama sık örgülü kazaklarda biraz zor olmaktadır.

Kazaklardaki Sarmayı Önlemenin Yolları

Sarkık ve salaş kazaklar son yıllarda moda olduğundan dolayı yaygın olarak kullanılsa da bazı insanlar kazaklardaki sarkık görünümü düzeltmek amacıyla çareler aramaktadır. Bunun için kullanılan yöntemlerden biri saç kremi ve su kullanılan yöntemdir. Bir miktar su ve saç kremi karıştırılarak içerisine sarkan kazak atılmakta ve içinde bir süre bekletilmektedir. Daha sonra suyun içinden çıkarılan kazak dikkatlice kurulanmakta ve her yerinin kuruyup normale dönmesi için beklenmelidir. Kazağın her yerinin normal görünmesi için ütüleyip güzelce kurutulabilir.

Pek çok kişinin dolabında severek giydiği ama yapılan yanlış yıkamadan dolayı sarkan kazaklar bulunmaktadır. Kazaklardaki bu sarkmayı önlemek adına yıkama kısmında dikkatli olmak gerekmektedir. Yün kazaklar yıkandığında etek kısımlarından aşağı sallanacak şekilde asılmamalıdır. Bu durum kazağın boyunun uzamasına, sarkmasına ve muntazam şeklini kaybetmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla asıl iş kazağın yıkama kısmında ortaya çıkmaktadır.

Kazaklardaki Sarkmayı Önlemek

Normal olarak alınıp sonradan sarkan kazakları giymek sorun olmaktadır. Bu kazaklar orantısız şekilde sarktığından dolayı tekrar giymek neredeyse imkansız olmaktadır. Dolayısıyla bu sarkmayı önlemek içi bazı püf noktalarına dikkat edilmesi önerilmektedir. Böylece kazaklar her zaman ilk günkü gibi kalmakta ve daha uzun süre sorunsuzca kullanılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu