Moda

Kadife Ceketle Kombin Önerisi

Bilhassa sonbahar aylarının yıldızı parlayan parçalarından biri olan kadife ceketler, hangi konsept dahilide kombin yapılırsa yapılsın; rengi yansıtmadaki keskinliği ve yapısının normu nedeniyle her zaman ana parça olacaktır. Bu sebeple eğer hazırladığınız kombinin hayal kırıklığı etkisi yaratmasını istemiyorsanız şunu aklınızdan çıkarmamalısınız: Kadife ceket her zaman star parçadır ve ondan asla herhangi bir pantolona ya da bir eteğe uymasını beklememelisiniz.  Kombinin merkezinde olan cekettir ve diğer parçalar ona uyum sağlamalıdır.

Kadife Ceketle Sokak Kombini

Klasik çizgiden ve abartıdan uzakta rahat, fakat şık bir kombin için temel parçamız kadife normunda bir ceket olduğunda, bu parçanın salaş bir kombin için zaten yeteri ölçüde gösterişli ve dikkat çekici olduğunu aklımızdan çıkarmıyor ve dolayısıyla da tercih edeceğimiz diğer kıyafetlerin çok daha sade olmasına özen gösteriyoruz.

Sokak modasına uygun bir kombin için:

Pantolon: Koyu mavi tonlarında, üzerinde çok fazla yırtık ya da işleme bulunmayan boyfriend jeanleri tercih edebilirsiniz

Kazak / Bluz: Elinizde bulunan kadife ceketin rengi içerisinde kaybolmayacak tonlarda balıkçı yaka kazak ya da bisiklet yaka triko bluzler uygun olacaktır.

Ayakkabı: Eğer kadife ceketiniz bel hizasındaysa mutlaka koyu tonlarda bir stiletto ya da botie kullanın. Eğer ceket bel hizasının biraz aşağısında bitiyorsa, açık renklerde spor ayakkabı veya kısa botları da tercih edebilirsiniz

Aksesuar: Kadife ceketlerle mutlaka koyu tonlarda, küçük fakat uzun omuz askılı çantalar tercih etmeli; güneş gözlüğü kullanmalı, takı olarak da yüzüğe ağırlık tanımalısınız.

Kadife Ceket Örnek Kombin

Ceket: Marsala kırmızısı, bel altı bitişli, kadife ceket.

Pantolon: Koyu mavi, sade ve boyfriend normunda jean.

Kazak / Bluz: Balıkçı yaka, soft tonlarda kazak.

Ayakkabı: Kadife ceket bel hizasının altında bittiği için, yüksek bir topukla kombinleme zorunluluğunuz yok. Kısa topuklu botlar bu anlamda oldukça tamamlayıcı duruyorlar.

Aksesuar: Koyu tonlara ufak askılı bir çanta, güneş gözlüğü ve çokca yüzük ile sokak temalı kadife ceket kombini hazır!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu