Güzellik

İyi Bir Güneş Kremi Nasıl Olmalı

Güneş Kremi

Güneş kremi kullanmanın önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Eskiden bir lüks olarak bilinen güneş kremi günümüzde bir zorunluluk haline geldi. Hanımlar, beyler artık güneş kremi kullanmayınca cildin zamanında önce kırışacağını, izi kalan derin güneş yanıklarının olabileceğini biliyor . Toplum cilt kanseri riski konusunda da daha çok bilinçli, güneş kreminin sadece güneşli günlerde değil güneşin olmadığı günlerde de kullanılması gerektiği bilinmekte.

Güneş Kreminde dikkat edilmesi gereken detaylara gelince

Güneş kreminin yazın olmazsa olmazı olduğunu biliyoruz. Şimdi de güneş kreminin cildimize etkili bir koruma sağlaması için olması gereken özelliklerine birlikte bir göz atalım.

 Güneşten koruma faktörü kaç olmalıdır?

Güneş kremi alırken ilk bakmamız gereken yer koruma faktörünün kaç olduğudur, çünkü koruma faktörünün fazla olması cildimizi güneşin zararlı ışınlarından daha uzun süreliğine koruduğu anlamına gelir. Etkili bir koruma için alacağınız güneş kreminin koruma faktörü en az 50 olmalıdır.

iyi bir güneş kreminde ki bir diğer önemli detaysa, % de 7 yi geçmemesi gereken aktif bileşenlerin bilinmesi ve ürün alırken dikkat edilmesidir. Bu aktif bileşenleri de sıralarsak “ Helioplex, Avobenzene, ya da Parsal “ gibi maddelerdir.

Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken detay çok iyi bir marka olması değil,  cildinizle uyumlu olmasıdır.

Güneş kremi alırken dikkat edeceğiniz bir diğer konu da suya  dayanıklılığıdır, yazın kavurucu sıcaklarında sıkça denize gireceğimiz için suya dayanıklı ürün tercih etmenizde fayda var.

Hassas bir cilde sahipseniz bebekler için üretilmiş güneş kremleri veya hassas ciltler için üretilmiş özel kremler tercih etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu