Sağlık

İştahsızlığa Ne İyi Gelir?

Bu makalede iştahsızlığa ne iyi geleceğinden, iştahsızlığa iyi gelen bitkilerden ve fiziksel etkilerinden bahsedeceğiz.

Beslenme problemi sıkça karşılaşılan bir durum. Özellikle günümüzde aşırı kilo sorunu olup obez olan da fazla, iştahsızlıktan yakınanda. Yeterli besini alamayan vücut bir süre sonra halsiz düşebiliyor. Bu tip istenmeyen durumlar karşısında kişi bir takım arayışlar içine giriyor. İştahsızlığa çare olarak bilinen bitkisel çaylar kişinin evde uygulayabileceği kolay ve doğal yöntemlerden biri.

İştahsızlığın Genel Sebepleri Nelerdir?

İştahsızlık sorununu gidermek için önce kişi kendini iyi bilmelidir. Sorunun kaynağına inerek bunun fiziksel bir durum mu yoksa psikolojik bir durum mu olduğunu değerlendirmelidir. Kendi yöntemleri buna yeterli gelmiyorsa bir beslenme uzmanından yardım alabilir. Fiziksel olarak genellikle mide, bağırsak ve yemek borusu gibi sindirim sistemi sorunları kişide iştahsızlığa sebep olabilir. Psikolojik olarak kötü etkilendiği bir durum iştahsızlığa yol açabilir. Aile baskısı, stres gibi nedenlerde kişinin yeme düzenini bozabilir. Bunlardan biri ve ya bir kaçı kişide tespit edilirse uzman hekim tarafından yardım alınarak sorunun çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

İştahsızlığa Çözüm Olan Alternatif Yöntemler Nelerdir?

İştahsızlık kişide olumsuz etki oluşturabilecek bir durumdur. Enerjisi düşer ve zamanını mutsuz olarak geçirir. Evde kendi kendine uygulayabileceği şifalı bitkiler belki kişiyi biraz olsun rahatlatabilir. Aşağıda sayacağımız şifalı bitkilerden herhangi birine alerjiniz var ise kullanmamanız tavsiye olunur.

İştahsızlığa İyi Gelen Yiyecekler

  • Adaçayı tozu olarak bilinen Adaçayı bitkisinin yapraklarından elde edilen bitkinin iştaha iyi geldiği bilinmektedir.
  • Soğan iştah açıcıdır. Bilinen bir gerçektir ki yemek ile beraber acı tüketilirse iştah açılır. Acıyı fazla tüketmek midenize iyi gelmiyorsa bu maddeyi uygulamayınız.
  • Enginar da iştahsızlığa çözüm sebzelerden biridir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu