Teknoloji

İş İstasyonu Nedir? Kullanım Amacı Nedir?

İş İstasyonu Nedir? Kullanım Amacı Nedir? Bilgisayarlar teknik özellikleri her geçen gün gelişse de özellikle profesyoneller daha fazlasına ihtiyaç duyabiliyor. Workstation sistemleri ileri seviye donanıma ihtiyacı olan profesyoneller için tasarlandı.

İş İstasyonu Nedir? Kullanım Amacı Nedir? İş istasyonları ileri seviye bilgisayarların adıdır. Bu bilgisayarlar standart bilgisayarlara göre çok gelişmiş düzeydedir. Yüksek performanslı parçaları ve uzun süre çalışabilecek güç kaynağı ile profesyonellere istediklerini verebiliyor. Bu sistemlerde tepkiler çok daha hızlı bir şekilde veriliyor. Profesyonel iş yerleri için tasarlanmıştır. Mobil ya da masaüstü olarak kullanılabilir. İş istasyonları, karmaşık ve profesyonel çalışmalar için tercih edilir. Sertifikalı olarak sunulan Workstation’lar problemsiz bir şekilde çalışma desteği verir.

İş İstasyonu Bilgisayardan Farklı Mıdır?

Workstation’ları diğer bilgisayarlardan ayıran belirli başlı özellikler bulunur. Bu sistemler her alanda sıradan bilgisayarlara göre çok daha gelişmiştir. Masaüstü iş istasyonlarında İntel Xeon işlemci bulunur. Workstation’lara sekiz ekran bağlanabilir. Böylece çoklu ekranda çalışmak zorunda kalan profesyoneller işlerini rahatlıkla yapabilir. İş istasyonlarında, mühendislik ve tasarım işlemlerini rahatlıkla yapılabilmesi için yüksek düzeyli ekran kartları bulunur. Ayrıca sıradan bilgisayarlardan farklı olarak ECC bellekler kullanılır. Bu bellekler özellikle sistem çökmelerini engellemek için kullanılır.

Workstation Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Workstation satın almadan önce gerekli incelemeleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yapılacak her işe göre farklı bir iş istasyonu donanımı yer alır. İş istasyonları masaüstü ya da dizüstü olarak kullanılabilir. Günümüzde mobil yani taşınabilir Workstationlar da bulunmaktadır.

EEC RAM Nedir? Ne İşe Yarar?

EEC RAM bilgisayarda yapılan işlemlerde hataların düzeltilmesine yardımcı olur. İş istasyonlarında kullanılan EEC RAM ile veri aktarımı hatasız olarak tamamlanır. Veri aktarımı sırasında hata ortaya çıkarsaEEC RAM bu hatayı ortadan kaldırır. Yüksek boyutlu verilerin aktarımında EEC RAM hayati bir önem taşır.

Mobil Workstation Nedir?

Mobil Workstation, taşınabilir iş istasyonlarıdır. Günümüzde sıklıkla bu modeller tercih edilmeye başlanmıştır. Tasarımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen mobil Workstation, hızlı veri aktarımı ile öne çıkar.İş istasyonları ISV sertifikasına sahiptir. Bir çok endüstride kendisine yer bulur. Workstation satın alırken yüksek ram ya da işlemci kullanımına dikkat edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu