Gebelik

İlk Gece Korkusu

İlk Gece

Bayanlarda yaşadığı İlk cinsel deneyim, ilk ilişki, kızlık zarı olayının aşmasından sonra kanama ve beraberinde acı ve ağrının hissedildiği bir durumdur. İhtiyatsız davranarak bu konudaki sorumluluğu ciddiye almayan bir erkek ile ilk cinsel deneyimini yaşanan kadında  kalıcı psikolojik etkenler olabilmektedir.

İlk geceyi Kolaylaştıran Yöntemler

Öncelikle erkeğe çok iş düşüyor burada erkeğin kadına  daha naif ve hassa davranması ve kadına baskı yaparak onu zorlayan hareketlerde bulunmaması kızlık zarının yırtılması esnasında  neredeyse yok denecek kadar  az bir acı hisseder. Tabi burada erkeğin kadına olan tutumu kadar kızlık zarının yapısı da önemlidir. Kızlık zarının esnek olduğu durumlarda beklenen kanama olmayabilir bu kadının bakire olduğu anlamına gelemez. Kadının kendini fazla kasması halinde ilk cinsel birleşme gerçekleşmeyebilir. Kadının kendini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesi ister ve kendisini kasmasına istemez korkmasına neden olabilir.  Kadının korkması ve cinsel ilişkiye hazır hissetmemesi nedeni ile ve vajinan bölge yeterince ıslanmadığından penisin vajinaya girmesi zor olacağından yer alan kızlık zarı engelini aşmak zor olacaktır.

                                           

İlk Cinsel İlişkide Ne Kadar Kanama Olur.

Kızlık zarı yırtılması   sırasında meydana gelen kızlık zarı kanaması olarak adlandırılan bu durum kadının kendini  hazır hissetmediği  ön sevişmenin  yeterli olmadı gibi durumlarda kaynaklanmaktadır. Özellikle erkeğin kadının acı çekmesine duyarsız bir kaldığı durumlarda kanama gereken den daha büyük olabilir. Vajinan bölgedeki yırtığın fazla olması durumunda  şiddetli bir kanama olabilir.Bu tür kanamaların oluştuğu bölgedeki yırtık tespit edildikten sonra bölgesel uyuşturma yani lokal anestezi yada daha derin yırtıklarda ise;  genel anesteziyle kanamanın durdurulması sağlanır.

İlk Gecede Erkeğe Düşen Görevler

Erkek ve kadının bir birlerini daha iyi tanıdığı ilk geceye çiftler büyük bir heyecan ile girer. Başarılı bir ilk gece deneyiminin yaşanılması için erkeğin ön sevişme kontrolü sağlamadı lazım. Erkeğin kadını rahatlatacak şekilde davranmalı ve vajinan bölgede gerekli ıslanma sağlanması gerekmektedir. Kadının ilk cinsel deneyimindeki bu korku gerginliği alması için erkekler ilk ilişkide zorlayan hareketlerden kaçınılmalıdır.

                      

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu