Güzellik

Hemoroit ilaçları Hangileridir?

Hemoroit ilaçları

Basura hastalığı yaşayan kişilerin hastalığın çok ilerlemediği durumlarda doktora gitmeden, hastalığın  Hemoroit ilaçları,  düzenli bir kullanım sonrasında da iyileşmenizi sağlayacaktır. Fakat basurhastalığında kullanılan ilaçlar her hasta da aynı olumlu sonucu vermeyebilir. Bu ilaçlar hemoroit hastalığının çeşidi ve derecesine göre değişir. Çünkü kullanılan bu ilaçlar yıpranan ve genişleyen damarları hastalığını eski durumuna döndüremez Fakat hastaları rahatlatma adına etkili bir fayda sağlarlar Örneğin basur hastaların  en çok muzdarip olduğu ağrı, kanama, kaşıntı gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olur.

  

Hemoroit ilaçları Ne Kadar Faydalı

Basur hastalığı için doktor tavsiyesiyle Hemoroit ilaçları almanın ve kullanmanın önemini bir kez daha hatırlatmak gerekir. Çünkü hekime danışmadan varsayışlar üzerine aldığınız ilaçlar, makatında çatlak, fistül gibi rahatsızlıkları olanlarda bazen vakit kaybına bile neden olabilir. Bu tür durumlar için kıllanılan fitil ve kremler vardır. Hastalıktan kaynaklı ağrı kaşıntı, kanama gibi şikâyetleri azalmasına yardımcı olur. Bu hastalığın tamamen İyileştiği anlamında gelmez.

  

Hemoroit ilaç Çeşitleri Ve Kullanım Şekilleri

Oral Kullanılan İlaçlar:  Dönemsel olarak ortaya çıkan basur ağrısı gibi şikâyetleri azaltmak  için kullanılır.

Fitil:  krem keklinde kullanılan İlaçlar

 

Daflon:Basur  ataklarına ait belirtilerin tedavisinde kullanılan Daflon  toplardamarların kasılarak daralmasını şişliğin azalmasını sağlar .Şişlik azalacağı için ve ağrı da azalmış olur.

Doxium Kapsül: etken maddesi kalsiyum dobesilat olan bu ilaç  Ağrı, kramplar için kullanılan ilaç grubuna dahildir. Kılcal damarların direncinin  arttırarak bu damarların tahrip olmasını önler. Damarlardaki dolaşım bozukluklarının tedavisinde etkili olan bu ilaç basurla ilgili şikayetlerinde azalma sağlar.

Krem Şeklindeki Hemoroit ilaçları

Anestol Pomad lokal anestezik özelliği sayesinde basurlu bölgenin dışına sürülerek uyuşma sağladığından duyulan ağrıyı ve sızıyı azaltır.

Hedense Pomad ,makat çevresinde oluşan derin çatlaklar,iç ve dış hemoroit  ile ilgili rahtsızlıkların yanı sıra ,basur ameliyatı sonrasında ortaya çıkan ağrı ve kaşıntı şikayetlerinin giderilmesi için kullanılır.Mentollü içeriği sayesinde kullanıldığı bölgede rahatlama ve  ferahlık hissi uyandırır.

Hemoralgine Pomad: dönemsel olarak tekrarlayan basur şikayetlerindekullanılır.

Hemoroit ilaçları

Kortos krem(basurda oluşan kaşıntı ve anüsteki çatlaklarda oldukça  etkilidir. İçeriği Hidrokortizon asetat benzalkonyum klorür gibi etken maddelerden oluşur.

 

Procto Glyvenol : Hem iç hem dış hemoroit rahatsızlıklında  kullanılan bu ilacın etken maddesi  Lidokain hidroklorür’dür.  Ağrı, kaşıntı ve şişlik gibi basur şikâyetlerinin azaltılması üzerinde etkilidir.

 

Progtolog Krem:  basur hastalıklarında oluşan kaşıntı, şişme çatlaklar, gibi şikayetlerin iyileştirmessinde kullanılması tavsiye edilir.

  

Hemoroit Fitil ilaçları

Kortos . Anüs bölgesinde  görülen çatlak kasışınıtı gibi şikayetlerin azaltılmasının yanı sıra , iç ve dış hemoroitler üzerinde oldukça  etkilidir.Uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez.

Procto-Glyvenol iç ve dış  hemoroit tedavisinde kullanılan bu ilacın etken maddesi lidokain tribenosid’tir. Basur hastalarında ağrı,şişlik,kaşıntı gibi şikayetlerin genel olarak  azalmasını sağlar. Hemoroid ilaçları konusunda ne ilacı kullanırsanız  doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

                                                     

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu