Dekorasyon

Hamilelikte Zen Stili Dekorasyonu

Zen Stili Dekorasyon

DEKORASYONDA ZEN STİLİ YANSIMASI

Sade ve Japon kültüründen etnik etkiler taşıyan dekorasyona zen stili denmektedir.Zen stili dekorasyon,genellikle sade renklerin ve çok az eşyanın kullanıldığı bir dekorasyon stilidir.Dağınık olmayan bir dekorasyon kullanılmaktadır. Bunun için mekanlarda depolama alanları oluşturulmalıdır.
Zen stili dekorasyon en fazla banyolarda uygulanmaktadır. Böylelikle Spa etkisini yansıtan farklı bir banyo dekorasyonu ortaya çıkmaktadır. Mümkün olduğunca da yumuşak pastel tonlar ve doğal renkler bu stille birlikte kullanılmaktadır.Mekanda çok fazla öne çıkacak aksesuarlar kullanılmamalı ve tonlar da aynı renkte yakalanmalıdır. Dekoratif sabunlar ve kokulu mumları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zen stili dekorasyon genelde sade ve minimalist esintiler taşıdığından ince hatlı olan aksesuarları seçmeye çalışın. Aydınlatmada ise fener ve asya tarzı bambu avizeler seçmeye özen gösterin.Naturel malzemeler rahatlıkla kullanılabilir. Doğal taşlar ve deniz taşları bir arada kombinlenerek banyoda dekoratif amaçlı yer alabilir. Yatak odasında da zen stili dekorasyonu uygulamak isterseniz mümkün olduğunca açık renki halı ve perde seçimleri yapın. Az mobilya ve az aksesuar kullanmaya özen gösterin.Toprak tonları ve bejler,çiçekli soft duvar kağıtları,leylak ve hafif morlar rahatlıkla mekanlarda kullanılabilir.
Zen stili dekorasyon aslında Feng Shui ile birlikte de uygulanabilir. Bu iki önemli stil birleştiğinde harika ve kusursuz etkiler yaratacaktır. Dağınıklığın,çokluğun ve aksesuarların fazla olmaması,evlerdeki o enerjinin rahatlıkla dolaşmasına yardımcı olduğundan bereketlik ve bolluk, size aradığınız huzuru getirecektir.Evdeki stilinizi doğayla birleştirin ve keyif alın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu