Gebelik

Hafta Hafta Gebelik Takibinizi Yapıyor musunuz?

Anne ya da anne adayı olan her kadının bildiği gibi hamilelik süreci hafta olarak hesaplanır ve dolayısı ile doktorunuz tarafından değerlendirme kaç haftalık olduğunuz üzerinden yapılır.

Gebeliğinizi Hafta Hafta Takip Etmek Önemlidir

Gün gün takip eden ve haftası dolduğunda bir haftayı daha geride bıraktığı için mutlu olan gebeler, hamileliğinin hemen her haftasında farklı tecrübeler yaşar ve birbirinden tamamen farklı reaksiyonlar verir. Örneğin hafta hafta gebelik takibi yaptığınızda göreceksiniz ki, hamileliğinizin ilk haftaları ile ortalarına doğru geçen süreçte her şey değişmiş.

gebelik
gebelik

Vücudunuzun değişmesi ile birlikte sizin ruh haliniz hatta hareket özgürlüğünüz bile değişiyor. Her hafta bebeğinizin gelişmesine bağlı olarak kilo alımınızda hızlanabiliyor.Hamile bayanların bu süreçte en çok merak ettiği şey bebeklerinin cinsiyetini öğrenmektir. Yani doktorunuz hafta hafta gebelik bilgilerinizi sizinle paylaşırken cinsiyeti öğrenebilmeniz için genelde 16. haftayı beklemeniz gerektiğini söyler.

gebelik
gebelik

Çünkü bebek gelişimini gözle görülür derecede bu haftalarda tamamlar ve cinsiyet tespiti için de en doğru zaman 16. Haftadan sonraki günlerdir. Bazı çiftler şanslı olabiliyor ve bu süreyi beklemeden yani 13. Ya da 14. Haftalarda cinsiyetlerini öğrenebiliyorlar.

Hamileliğimi Haftalık Olarak Nasıl Takip Edebilirim?

Siz de gebelik heyecanı yaşıyorsanız ve hamileliğin süreçleri hakkında hafta hafta bilgi sahibi olmak istiyorsanız http://www.gebelikveannelik.com/hafta-hafta-gebelik internet sitesini takip edebilir kafanıza takılan tüm soruların cevabını burada bulabilirsiniz. Hayat boyu unutulmaz tecrübeler yaşayacağınız gebeliğiniz hakkında bilinçli olmak bu süreci daha kolay atlatmanızı sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu