Güzellik

Güneşlenirken Bebek Yağı Kullanılır mı

Güneşlenirken Bebek Yağı

Bebek yağı kullanımı özellikle yaz aylarında arttığından yapılan bazı araştırmalar bebek yağının güneşlenirken kullanıldığını ortaya çıkarmıştır. Güneşlenirken ya da güneşe çıktığımızda hangi ürünleri kullanmamız gerektiğini çok fazla bilmiyoruz. Özellikle de güneş kremi kullanımını çok fazla bilmiyoruz. Yazımıza bebek yağı ile başladık ve bebek yağına gelirsek içerisinde güneş koruyucu içermediğinden cildimizi korumaz. Sadece bronzlaşmak amacıyla kullanılan bu ürün sonucunda cildimizde yanıklar oluşur.

İçinde güneş koruyucu olan GFK olmadığından zarar görme ihtimalimiz daha fazladır.

GFK nedir?

GFK Güneş koruma faktörüdür. Güneş koruma faktörü ise güneşin zararlı ışınlarını filtre eder. Bebek yağında bu koruma bulunmadığından daha fazla zarar gören cildimizde yanıklar oluşabilir. Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda da kullananların bundan habersiz olduğu ortaya çıkmıştır. Bebek ürünlerini bebeklerin dışında kullananlara asla faydalı olmayacağından bahsediyorlar. Nedeni ise, yetişkinlerin cilt ihtiyaçlarının daha farklı olmasıdır.

Bebek yağı bebeklerin ciltlerinde fayda sağlar. Güneşlendikten sonra yetişkinlerin ciltlerinde çok yararlı olmaz. Güneşten sonra yetişkinlerin ciltlerinde serinlik ferahlık veren maddelerin olması gerekir. Bununla beraber nemlendirici ve besleyici olmalıdır.

 

Bu nedenlerden dolayı bebek ürünleri kullanmak size kalmıştır. Bazı kullanıcılar hassas ciltlerine bu tarz ürünlerin iyi geldiğini söylemektedir. Yine de güneşe çıkmadan önce güneş koruma faktörü olan kremlerden ya da yağlardan kullanmanız sizlerin avantajına olacaktır. Geniş kenarlı şapkalar da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu