Moda

Geniş Kalçalı Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Geniş Kalçalı Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Dünya üzerinde armut tip vücutlu kadınların sayısı oldukça fazladır. Neredeyse %60′ a varan bu oranın içerisindeki bayanlar, geniş kalçaları olduğu için giyinme konusunda zorluk yaşadıklarını söylüyorlar. Oysa Beyonce ve Jennifer Lopez gibi geniş kalçalı ünlüler doğru kıyafetler ile oldukça seksi görünüyorlar. Sizin de vücudunuzun üst bölümleri küçük, alt kısmı geniş ise feminen bir bel çevresine sahipsiniz demektir. Şimdi bu güzel belinizi ortaya çıkarabilecek kıyafetlere bir göz atalım.

Renkli üstler, oturtmalı ceketler ve balkonet tarzı sütyenler yardımıyla dikkatleri üst bölgenize çekmelisiniz. Özellikle korse tipi üstler, bedeninizin üst kısmını odak noktası yapabilecek mükemmel tercihler arasındadır. Yaka tipi olarak da mutlaka açık yakayı kullanmalısınız. Fazla bol üstler sizin için büyük hata olur. Olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olacak büyüklükte kıyafetlerden uzak durmalısınız.

Etek tercihinde de vücuda oturan ve düz inen etekler sizin en büyük kurtarıcılarınızdır. Çünkü bu tip etekler, alt bölgenizin kare görünmesini engeller. Böylelikle kare görünümden uzaklaşarak daha seksi bir duruşunuz olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle koyu renkli etekleri her şeyle rahatça kombine edebilirsiniz. Kaçmanız gereken etek tipi ise kabarık modellerdir. Bu modeller kilolu görünmeniz açısından sizin için çok tehlikelidir.

Günlük hayatınızda pantolonu daha çok tercih ediyorsanız, akıcı kumaşlardan yapılmış pantolonlara yönelin. Mesela boru paça pantolonlar sizde harika durur. Renklerini ise yine koyu seçerek ve baskılı pantolonlardan uzak durarak en doğru seçimi yapmış olursunuz. Tabi bir de yanları cepli ve büzgülü pantolonları sakın dolabınıza sokmayın. Bu seçimler alt bölgenizin tamamen yuvarlak görünmesine neden olur.

Büzgülü pantolonlar sizin için hata iken büzgülü, kalın ve sıkı kemerler en iyi dostunuz olacaktır. Çünkü bu tarz kemerler narin belinizi vurgulayarak keskin hatlarınızı yumuşatmış olur. Yaz akşamları yaklaşırken düğün, nişan, mezuniyet gecesi gibi özel günlerde çok şık görünebilmek için anvelop elbiselere mutlaka göz gezdirmelisiniz. Sizin bedeninizdeki bayanlara anvelop elbiseler inanılmaz yakışıyor. Sadece alacağınız elbisede kumaş seçimine dikkat etmelisiniz. Çünkü parlak kumaşlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Işığı yansıtacak parlaklıktaki kumaşlar kıvrımlarınızın çok belirgin olmasına sebep olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu