Ekonomi

Genç Bankkart Kredi Kartı Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır?

 

Ziraat Bankası’nın genç müşterilerine özel oluşturduğu Genç Bankkart avantajları sayesinde adından sıkça söz ettiriyor.

Elbette en büyük avantajı gençlerin hesaplarında para yokken kredi kartı özelliğini kullanabilmesi. Ancak her Genç Bankkart kullanıcısı kartının kredi kartı özelliğini kullanmak istemeyebiliyor. Çoğu zaman iradesiz kullanılan bu kartlar gençlere ve onların ailelerine büyük bir borç yükü oluşturuyor.

Genç Bankkart ücretsiz bir kart olduğu için üniversite öğrencileri tarafından çok sık tercih ediliyor. Ancak kartın kredi kartı özelliğinin de bulunması gençleri ve onların ailelerini endişelendirebiliyor. Özellikle de harcamalar konusunda iradesizlik yarattığı düşünülebiliyor.

Genç Bankkart’ın Kredi Kartı Özelliğini Kapatma Yolları

Genç Bankkart kredi kartı özelliği bulunan bir hesap kartıdır. Yani hem hesaptaki paranın kullanılabilmesini sağlar, hem de para olmadığında kredi kartı özelliğini devreye sokar. Genellikle pos cihazına sokulduğunda ekrana banka kartı ve kredi kartı olmak üzere iki menü çıkar ve kart sahibinin direktifine göre ilerleme sağlar.

Genç Bankkart’ı kapatmanın 2 yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki en yakın Ziraat Bankası şubesine uğramaktan geçer. Burada yapılacak birkaç işlem ile kartın kredi kartı özelliği kapatılmış olur.

Çağrı Merkezinden Kapatmak

Pek çok insan için kurtarıcı görevi gören çağrı merkezleri, şubelere gitmeye çoğu zaman gerek bırakmaz. Genç Bankkart’ın kredi kartı özelliğini kapatmak için de Ziraat Bankası’nın çağrı merkezi kullanılabilir.

444 00 00 aranarak Genç Bankkart’ın kredi kartı özelliğini kapatmak mümkün. Ancak burada karşılaşılabilecek ciddi bir ikna kabiliyeti bulunuyor. Yani müşteri temsilcileri gençlere kredi kartı kullanması için çeşitli kampanyalar sunuyor. Örneğin puan yükleme en sık kullanılan kampanyalardan biridir. Bu noktada iradeli davranarak hiçbir teklifi kabul etmemek Genç Bankkart kredi kartı kapatma işlemine devam edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu