Moda

Fondöten Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Fondöten, yüzümüzde lekeleri kapatmak için etkili bir madde olduğu gibi etrafa bulaşması durumunda ise leke yapabilecek güçte olan bir makyaj malzemesidir. Bu malzemenin kullanımı esnasında etrafa yanlışlıkla sürülmesi, koltuk takımlarına ya da benzer bir eşyaya bulaşması halinde çıkartılması zor olabilir. Islak mendil ya da benzeri unsurlarla çıkartılmak istenildiğinde daha da lekeli bir hal alabilir. Bu nedenle makyaj malzemeleri kullanımından fondöten konusunda daha da bir dikkat etmelisiniz.

Fondöten Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları
Fondöten Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Fondöten lekesi sorunuyla karşı karşıya olduğunuzda, bu lekeyi çıkartmak için püf nokta olarak sizlere birkaç tüyo vermek istiyoruz. Sunacağımız tüyolar sayesinde ıslak bez ya da ıslak mendil kullanmadan daha temiz ve rahat bir şekilde istediğiniz seçenekleri kullanarak fondöten lekesinden kurtulabilirsiniz.

Öncelikle taze bulaşmış olan lekeyle beraber bu lekenin o an hemen yıkanması gerekir, temizlenebilir. Ön yıkama yaptıktan sonra ise eğer leke çıkmamış ya da az kalmış ise, çamaşır makinesine atarak direkt yıkayarak temizliği sağlayabilirsiniz.

Likit fondöten lekesi çıkartmak için

Eğer kullandığınız ürün likit fondöten ise ve fondöten lekesi sorunundan kurtulmak istiyorsanız, öncelikle yağ sökücü kullanmanız gerekecektir. Bunun için de temizlik malzemeleri olarak deterjan ürünleri kullanabilirsiniz. Lekenin çıkması adına yağını alır sonrasında ise yıkama işlemiyle geri kalan lekeleri temizlersiniz.

Fondöten Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları
Fondöten Lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Eğer lekenin bulunduğu yerde farklı bir seçenek ile temizleme yapmak istiyorsanız makyaj temizleyicisi veyahut tonik kullanımıyla beraber bu konuda da yardım alabilirsiniz. Fondötenin bulaştığı yerde ki lekeyi de bu şekilde temizleyerek, eşyanıza zarar vermeden direkt olarak lekeyi çıkartabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu