Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Avokado İle Cilt Maskesi

Avokado İle Cilt Maskesi
Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Avokado İle Cilt Maskesi
Kozmetik ürünleri gün geçtikçe geliştirilip, daha da etkili bir hale getiriliyor. Ancak doğal yollarla evde yapılan güzellik maskeleri, en az hazır kozmetik malzemeleri kadar etkili olabilmekte. Aynı zamanda maruz kalacağımız kimyasal risklerden de korunabilmekteyiz.
Avokado ile cilt maskesi, her cilde yapabileceğimiz çok yararlı bir maskedir. Avakado, hem cildin bariyer tabakasını nemlendirir, hem de kırışıklılara çok iyi geldiği bilinmektedir.  Bilinen birçok kırışık önleyici kremin içinde de, avokado kullanılmaktadır.
Avakado İle Cilt Maskesi Malzemeleri
½ olgunlaşmış avokado
½ çay bardağı yulaf unu
½ tatlı kaşığı bal
1 yemek kaşığı süt
Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Avokadonun içini bir kaşık yardımı ile kabuklarından ayıralım. Daha sonra diğer tüm malzemeyi ekleyerek iyi bir şekilde ezerek karıştıralım. Bu işlemi cam bir kasede, tahta bir kaşıkla yapmamız önemli. Maskeyi yapım aşamasında metal kullanmamaya özen göstermeliyiz. Avokado ile cilt maskesihazırlandıktan sonra, temizlenmiş cildimize ince bir tabaka halinde sürelim ve 30 dakika bekleyelim. Her maske gözaltı hassas bölgeye kullanılamaz, ancak avokado maskesini gözaltı bölgesinde de kullanabiliriz. Boyun ve tüm dekolte bölgesi için de uygundur. Eğer bu bölgelere de kullanmak istiyorsak ölçüyü iki katına çıkararak maskeyi hazırlamak yeterli olacaktır.
Avokado maskesi, haftada bir kez uygulanabilir. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında en etkili olanlarından biridir. Eğer cildiniz çok kuru ise balı 1 tatlı kaşığı olarak kullanabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu