Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kaliteli yaşam alanlarının oluşturulmasında ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler konusu için kısaca bilgi vereceğiz. İlk etapta odalarda bulunan gereksiz eşyaların çıkartılması önerilir. Evin dekoru oluşturulurken kişilerin rahat edebilecekleri konfor düzeyi yüksek kaliteli yaşam alanlarına sahip olunması da önerilir.

Dekorasyon çalışmalarında gereksiz ve fazla eşyadan kaçınılması önemlidir. Aksi halde alınan onca eşyanın nasıl konumlandırılacağı konusunda kafa karışıklı yaşanır ve birbiri ile uyumsuz onca eşyayı kullanılmadığı halde bile konumlandırmak ev düzensizliğini ortaya çıkartır.

Ev Dekorasyonunda Püf Noktalar

İlk olarak eşya seçimi gelir. Eşyanın seçilmesinin ardından eşya renkleri ile kombineli duvar rengine karar verilmelidir. Ev dekorasyonunda püf noktalar olarak genellikle atlanılan ve önemsenmeyen aydınlatma sistemi öne çıkar. Tek bir aydınlatma kullanmak yerine dekor çalışmalarını öne çıkarak vurgu aydınlatmaları gibi sistemlerden yararlanılması önerilir.

Tavandan, duvardan ve niş aydınlatmalardan faydalanılarak evde ki ışığın kalitesi yükseltilmelidir. Bir oda içerisinde aşırı renk seçeneklerine yer verilmemelidir. Hangi renklerin kullanılacağı hangi eşyalara ihtiyaç olduğu gibi gereklilikler dahilinde ev alışverişi öncesi bir plan yapılmalı ve gereksiz eşya alınmamalıdır. Mümkün olduğu kadar plana sadık kalınmalıdır. Böylece hem gereksiz harcama yapılmaz hem de plansız alınan eşyalara yer bulma sıkıntısı yaşanmaz.

Ev Dekorasyonu Nasıl Olur?

Ev alışverişi bittikten sonra ev dekorasyonu nasıl olur konusu dikkat çeker. Bu noktada eşyaların evde nasıl konumlandırılması gerektiği öne çıkıyor. Salonların iki bölümlü olarak kullanılması salonda işlevsellik sağlar. Küçük odalarda televizyona yer verilmesi odanın boş kalmamasını ve daha büyük görünmesini sağlar.

Yemek odası takımının salonlarda bulundurulması yemek odası takımın işlevsel şekilde kullanılması açısından önemlidir. Mutfaklarda sürekli ihtiyaç duyulan eşyaların el altında bulundurulması için tezgah duvarı tutucu aparatlarından yararlanılması önerilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu