Sağlık

Estetik Meme Operasyonları Emzirmeye Engel Değil!

Estetik meme operasyonları emzirmeye engel değil! Meme estetiği ihtiyacı duyan ve kendi durumlarından mutsuz olan kadınlar oldukça fazladır. Estetik meme operasyonları emzirmeye engel değil diyerek daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışalım.

Estetik meme operasyonları emzirmeye engel değil! Ya da şöyle izah edebiliriz. Yapılacak olan operasyona göre değişmektedir. Daha açık izah etmek gerekirsek;

Meme küçültme ameliyatı ve emzirme sorunu daha çok meme küçültme ameliyatlarında karşılaşılan sorunlardır. Çünkü ameliyat sırasında süt bezlerindeki birkaç kısım ne yazık ki alınmaktadır. Bu nedenle emzirme riski bulunmaktadır. Ancak sanıldığı kadar çok büyük değildir.

Doğum yapmamış bir kadın meme küçültme operasyonu yapılırken hekimler tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Bazı özel teknikler kullanılmaktadır. Ancak doğum yapmış olan bir kadının süt bezlerini koruma gayesi olmadığı için daha keskin yöntemler kullanılır. Estetik amaçlı olarak görülmemesi gerektiğini hekimler özellikle belirtmektedirler. Çünkü büyük memelere sahip olanların ciddi sağlık sorunları olduğu bilinmektedir. Boyun, sırt ve bel ağrılarında ciddi manada artışlar olmaktadır. Her iki omuzda 3-4 kiloluk yükler ve tüm ömrünüz boyunca bu ağırlığı taşımak zorunda olmak oldukça zordur. Ve estetik değil tamamen sağlıklı bir yaşama kavuşmak için yapılması zorunlu bir operasyondur.

Meme Büyütme ve Meme Dikleştirme Ameliyatlarında Emzirme Sorunu

Büyük meme daha çok süt veriyor algısı oldukça yanlıştır. Toplumda değerlendirilen bu algı ile diğer meme ameliyatları da kuşkuya neden olmuştur. Meme büyültme ameliyatı da meme dikleştirme ameliyatı da süt vermeye asla engel olmaz. Çünkü operasyonda ne süt kanallarına ne de süt bezlerine müdahale edilmesi söz konusu değildir.

Meme büyütme ameliyatının olumlu bir katkısı dahi vardır. Şöyle ki; kas arkasına konulan silikon meme bezini öne doğru iter bebekte daha kolay bir şekilde emme fonksiyonu sağlar.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında da hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Çünkü buradaki operasyon meme derisinin küçültülmesi işlemidir. Meme bezlerine ve süt kanallarına dokunulmamaktadır.

Özetlemek gerekirse eğer herhangi bir karara varamadıysanız bir hekimle görüşüp en doğru kararı birlikte almanız gerekir.

Olası bir estetik meme operasyonları emzirmeye engel olmadığı konusunda tatmin edici bir bilgiye sahip olmalısınız. Sonrasında ise sağlığınızı düşünerek kararınızı vermelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu