Ekonomi

En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri 

En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri nelerdir? En çok kullanılan kripto para türleri, piyasada belirleyicilik ve yatırımlardan alacağınız sonuç olasılıklarında önemlidir.

En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri nelerdir? En çok kullanılan kripto para türleri kazanma olasılıklarınızı kısmen artırabilir. Kendi içine yoğunlaşan bu borsa türünde para birimlerinin özelliklerine odaklanmak gerekecektir.

1-Bitcoin Özellikleri

Dijital bir yazılım ürünü olarak Bitcoin, ilk başlarda Satoshi Nakamoto ismiyle tanımlanmaktaydı. Elektronik para sistemlerine dair yazılan bir makale ardından ticaretteki ihtiyaç dengesini önemli oranda değiştirmiştir. Banka ve diğer kurumlara gerek duymadan transfer işlemi sağlamasıyla bilinmektedir.

2-Ethereum Nedir?

ETC kısaltmasıyla Ethereum, başkalarının müdahalesi olmadan kullanılan bir yazılımdır. Ücretsiz erişim imkanı sağlamakta, merkezi olmayan hizmet vermektedir.

3-Litecoin Nedir?

Litecoin kripto para birimi açık kaynaklı küresel ödeme ağıdır. En önemli özelliği hızlı blok oluşturma oranı olduğu için kapasitesinin gelişmesine yardımcı olmuştur.

4-ADA Cardano Kripto Para

Blok zinciri oluşma aşamasında kapsamlı bir araştırmaya dayanan Cardano, çok sayıda makale yazılarak kurulmuştur. Genel işleyişi Ethereum karşıtıdır.

5-BCH| Bitcoin Cash

Altcoin tarihinde önemli bir yere sahip olan BCH, değişken bir kod yapısıyla çalışan dijital paradır. Oluşan para birimi anlaşmazlıklarında çatallanmaya çözüm olarak geliştirilmiştir.

6-XLM | Stellar Nedir?

Kurumsal blok zinciri XLM, çok az maliyetle devasa para nakilleri yapılmasını uygun kılar. Açık bir blok zinciri olarak 6,1 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir.

7-DOT | Polkadot Nedir?

Bağlama amacıyla kullanılan dijital para sistemi DOT, paralel blok zincirlerine izin vermektedir. Değişen ağların birlikte çalışma sistemi vardır.

8-Chainlink Kripto Para

Sistemdeki boşlukları doldurma görevi olan Chainlink, oracle ağıdır. Akıllı sözleşmeler ve dışındaki verileri hedef alır. Bir dizi kurulumla anılan bu sistemde yasa dışı kaynak izlemek mümkün hale gelmektedir. Piyasa değeri 8,6 milyar dolar civarındadır.

9-BNB | Binance Coin

Changpeng Zhao tarafından kurulan BNB 6,8 milyar dolar civarı piyasa değerine sahiptir. Binance Coin, borsada indirimli takas işlemlerini hedef alan bir para birimidir.

10-USDT | Tether

USDT kripto para birimi ABD dolarıyla birbirine bağlı bir sisteme sahiptir. Temel amacı dalgalanmayı sabitlemek olduğu için bu durum yaşanmaktadır. Karmaşıklığı aza indiren para birimi geleneksel yapıdadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu