Moda

Elbise Altına Ayakkabı Tercihleri Nasıl Olmalı

Elbise Altına Ayakkabı Tercihleri Nasıl Olmalıdır? Elbise altına kombin yaratmak için özellikle ayakkabı tercihine daha çok önem verilir. Çünkü ayakkabı şıklığı belirlemede önemli bir etkendir.

Elbise Altına Ayakkabı Tercihleri Nasıl Olmalıdır? Elbise altına kombin yaparken bu alanda hem daha şık hem de ilgi çekici bir görünüm ortaya koyabilirsiniz. Özellikle bir elbisenin daha görünür ve ön planda olduğunu anlamak için ayakkabı tercihi önem taşır. Yanlış bir ayakkabı tercihinde bulunmak tüm kombin görünümünü yanlış bir hale dönüştürebilir.

Yaz Kombinleri

Yazın tercih edilecek bir kombin tercihinde özellikle ayakkabı seçerken daha rahat bir görünümün ortaya konması gerekilir. Yazın giyilen elbiseler daha rahat olur. Buna uygun olarak sandalet ya da babet tercih edilebilir. Yaz ayakkabıları alanında sadece sandalet ve babet yoktur. Bu kapsamda bir spor ayakkabı da tercih edebilirsiniz. Ancak tercih edilen spor ayakkabının da ince hatlı ve yapılı olması gerekilir. Üstelik hava alan bir yapıya da sahip olmalıdır.

Kış Kombinleri

Kışın genelde ön plana çıkan kombinler arasında botlar veya çizmeler yer alır. Ancak burada tercih edilen her bir ayakkabının giyim ile uyumlu olması gerekilir. Eğer resmi bir giyime sahipseniz bunun için bot tercih edilmez. Çizme tarzı daha şık ayakkabılar öne çıkar. Ancak daha salaş ve spor bir giyime sahipseniz burada da karşınıza bot ayakkabılar çıkar. Yani giyim tarzınızı göz önünde tutup buna uygun bir kombin yapabilirsiniz.

Spor Giyime Özel

Spor bir giyime sahipseniz eğer kombin alanında daha rahat bir ayakkabı tercih etmeniz gerekir. Yani burada spor giyim rahatlığı simgeler. Resmi olmak yerine daha rahat bir görünüm ortaya koyarsınız. Ancak bunun için rahat ve spor tarzı bir ayakkabı tercih edilmelidir. Yani spor bir giyimin altına eğer klasik bir ayakkabı tercih edilirse uyumlu bir görünüm ortaya konmaz. Bunun için daha rahat ve şık bir görünüme ihtiyaç duyulur. Bu şık ve rahat görünüm için de ona uygun olan spor ayakkabı tercih edilir. Kombin giyim alanında hem kıyafetin hem de ayakkabının her zaman birbiri ile uyum içinde olması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu