Moda

Düğün davetiyelerini hazırlamak

davetiye | düğün davetiyesi | davetiye ornekleri
Düğün davetiyelerini hazırlamak

Bir düğünde son hazırlığımız davetiye seçimidir herhalde. Gözümüze zahmetsiz görünen bu son aşama aslında en zor olan kısımdır. Davetiyeyi hazırmış gibi düşünürüz sanki gidip almamız yetecekmiş gibi düşünürüz.

Düğün davetiyelerinin değişmez adresi matbaalardır kuşkusuz. Hazırlanmış yüzlerce örnek vardır. Bu örneklerin arasında kayboluruz adeta. Davetiye seçerken birkaç noktaya dikkat etmeyi unutmayalım.

Davetiye seçerken nasıl bir düğün planladık bunu göz önünde bulundurmalıyız. Eğer gösterişli bir düğün planladık ise bunu göz önünde bulundurmalıyız. Eğer gösterişli bir düğün organizasyonu yaptıysak davetiyemiz çok sönük, sıradan kalmamalı. Unutmayalım davetiyemiz yapacağımız düğünün ön sözüdür. Basit ve sıradan bir giriş organizasyona da gölge düşürebilir. Ya da sade mütevazı bir konsept hazırladık bu defada davetiye çok şaşalı olmamalı. Yani yapacağımız organizasyonun göstergesi durumunda olmalı.

Davetiyeyi seçtik diyelim. Bu zorlu aşamayı da başarıyla hallettik peki içine ne yazılacak. Kararsız kaldığımız noktalardan birisi de bu son vuruştur. Davetiye içine yazdıracağımız yazı biraz bizi anlatmalı aslında. Kişiliğimize göre olmalı. Esprili, romantik, ağırbaşlı, çok ciddi ya da çok uçuk kaçık olabilir. Ama unutmayın kişiliğinize uygun olmalı. Dostlarınız, akrabalarınız okuduğunda bu bizim Ayşe’nin ya da Ali’nin davetiyesi mi diye şaşkınlık yaratmamalı. Burada zorlananlar için bazı önerilerde bulunalım.

  • Birçok özel günümüze tanıklık etmiş dostlarımızı bu anlamlı ve özel günümüzde aramızda görmekten onur duyarız.
  • Mutluluk paylaşırsak çoğalır. Bu mutlu günümüzü bizimle paylaşmak bizi çoğaltmak isterseniz sizleri görmekten kıvanç duyarız.
  • Köprüyü çıkmadan önceki son kavşaktayız. Sizlere bu kavşakta ihtiyaç duyuyoruz. Bu günü bizimle paylaşmak isterseniz bekleriz.
  • Gözlerinde uyanıp, sözlerinle huzur bulmak istiyorum. Sensiz geçen günlerin yalnızlığını ruhumdan silmek, bir ömrü temize çekmek istiyorum. Değerli dostlarımız ve arkadaşlarımızla bu özel kararımızı paylaşmak istiyoruz. Eşlik ederseniz bizi onurlandırırsınız.
  • Tek kişilik oynadığım tiyatro oyunuma başrol oyuncusu buldum. Oyunumuzun yeri ve saati aşağıda belirtilmiştir. Hepinizi bekliyoruz.
  • Böyle birisini bulursam evlenirim demiştim ya. Buldum evleniyoruz. İnanmadıysanız gelin tanıklık edin.
  • Yalnız yürüdüğüm bu yolda artık bir yoldaş buldum. Birlikte yürüyeceğimiz bu yolun ilk adımında sizleri de görmek bizi mutlu eder.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu