Dekorasyon

Desenli Duvar Boyaları Nasıl Olmalıdır?

Desenli Duvar Boyaları
Desenli Duvar Boyaları

Desenli boyalarınızı yaparken evinizin duvarlarını süslemek için seçtiğiniz renkler ve desenler odalarınızın güzelliğini ortaya çıkarır. Ne kadar açık renk kullanırsanız odalarınız o kadar ferah ve geniş gözükecektir. Artık moda olan koyu renkler aslında tam dekore edilmiş odalarınız için uygun olabilir. Ama yine de eşyalarınızın renkleri ile uyumlu açık renkler içinizi açarak sizi rahatlatır. Her odanın farklı bir renkte olması kullanım alanlarının değişikliğine göre ayarlanmalıdır. Örneğin salonlarınızı farklı duvar dekorları ile süslemek aslında zaten içinde çok parçası olan yemek takımlarınızla birlikte çok kalabalık olacaktır. Ama uzun koridorlu evlerinizde süslü duvar boyalarından kullanabilirsiniz. Boş duvarlar yerine renkli görünüm oldukça dikkat çekecektir.

 

Desenli Boyalar Nasıl Hazırlanır

Diğer boyalardan bir farkı olmayan desenli boyalar sadece kullanılan boya ruloları ile fark taratır. Bu rulolar genellikle girintili çıkıntılı olmaları sayesinde desen vermektedir.  Çiçek, yaprak gibi görünümü doğal olan desenler her zaman evleriniz için daha uygun olan seçim olacaktır. Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanacağınız bu modellerle tek boya ile faklı desenler elde etmiş ve duvarlarınızı hareketlendirmiş olursunuz. Duvar kâğıdı görünümü veren bu uygulamalar evinize gelen misafirlerinizi çok şaşırtacak. Bu desenler arasında isteğinize göre simli ya da dekorlu olanları da mevcuttur. Diğer boyalarda farklı yanı kalın olarak duvar üzerine tatbik edilmesidir.

Renk Seçimlerinde Açık Renkler Kullanmalısınız

Duvarlarınızın içinizi ferahlatması için daha açık renkler kullanmak sizin iç mekânlarınızı da genişletmek için birebiridir. Desenli boyalarda iki renk olması açık ve koyu tonu kullanılan renklerin ortaya çıkardığı desenlerle tamamlanmaktadır. Simli dediğimiz parlak kullanımlarda renk üzerine uygulanan desen parlak olarak belirir. Kendi seçimlerinizin dışında zevkinizi yansıtacak olan duvar boyaları odalarınzın canlanması için kullanılan dekorasyona yardımcı tüyolardır. Boya seçimlerinizde doğal olan boyalarla iş yapmak hem sizin hem de içinde yaşayacak olan kişilerin sağlığı için önemlidir. En çok su bazlı boyalar kullanıma daha uygunken kâğıtların yeri de farklı bir alan oluşturmaktadır. Nefes alan boyalar sizin de nefes almanızı sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu